Treść opublikowana przez ArtJG
-
[ALL B6] Lampy DRL
Fajne...tylko szkoda,że trzeba wywalić halogeny
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Przerabiałem temat. Niestety wgranie wsadu od A4 do A6 sprowadza się do jednego...... ---------- >
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A-szóstki miały info "o drzwiach" za pośrednictwem modułu komfortu. Ale, ale.... ...nasze kochane A-czwórki nie potrzebują takich bajerów. Wystarczy podać masę od drzwi do licznika a ukaże nam się ikona otwartych drzwi * *- dotyczy liczników od 2000r
-
[ALL B5] Czujnik Oleju
Do licznika idzie tylko jeden przewód. Masz go w zielonej wtyczce, pin nr 15. Czujnik ma trzy piny, ponieważ jeden to +12V, drugi to masa a trzeci to "dane" do licznika. Jeżeli wywala błąd z napisem "min" a oleju masz OK, to przyczyna najprawdopodobniej leży w samym czujniku. Najprawdopodobniej jest uszkodzony.
-
[ALL B5] W którym miejcu zamontowany jest schowek na okulary
Kolego masz u mnie browca za bujną wyobraźnię PS admin, sorry ale nie mogłem sie powstrzymać :>
-
[ALL B5] Buczenie :/
Geometria podwozia OK. (ustawiona niedawno po wymianie końcówek drążków) Buczenie pojawia się tak około 60-70 km/h, więc podczas manewrowania na placu nic nie słychać
-
[ALL B5] Buczenie :/
Nie, wymieniłem wszystkie cztery koła i dalej buczy
-
[ALL B5] Buczenie :/
Łożyska, hmmmm........ może i tak ale które ????? - w kołach - w skrzyni przy wyjściu na półośki - czy może jakieś inne ? Ja mam ten problem i powiem wam, że już mi ręce opadają jak sobie o tym pomyślę. Wymieniłem już chyba wszystko co się dało, nawet skrzynię biegów. I co ? i du...a !!!! DALEJ BUCZY
-
[B5 AFN] Czujnik otwartych drzwi i maski
Do pierwszego liftu (1998) nie było info na fisie o otwartych drzwiach. Po 98 podobno niektóre A6 posiadają tą informację. Po drugim lifcie info już jest. jeżeli nie pokazuje wam nic podczas otwarcia drzwi, to coś jest nie "teges". Nie jestem pewien, czy w modelach po drugim lifcie, info na fisie nie idzie z modułu komfortu. Na pewno, tak jest u mnie, można podłączyć każdy czujnik drzwiowy bezpośrednio do licznika. Są tam odpowiednie piny. Po podaniu masy(otwarciu drzwi) wyświetla info na fisie. Jeżeli w waszych autach (po 1999r) ta informacja idzie po CAN'ie to może być uszkodzony moduł komfortu. To by wyjaśniało brak info na fisie po otwarciu drzwi. Odnośnie maski, to taka informacja pojawia sie ale w modelu B6
-
[ALL B5] Licznik FIS z zegarkiem analogowym na FIZ z zegarkiem cyfrowym
oczywiście kolega zapomniał napisać, że trzeba jeszcze zaadoptować licznika do ECU (lub raczej najpierw) i wtedy jest "po problemie" A wracając do tematu, to moge wykonać gotową "przejściówkę" którą wpinasz do istniejącej instalacji a z drugiej strony "przejściówkę" wpinasz do nowego licznika. Całość na zasadzie Plug&Play. PS Mam tak zrobione u siebie :>
-
[B5 AJM] Pół FIS na pełen FIS pytanie o wyświetlane info
Sorry kolego, ale jak pytasz o takie banały, to lepiej nie pchaj się w wymianę licznika, bo tylko sobie biedy napykasz. A jeżeli naprawdę chcesz mieć inny licznik, to poszukaj kogoś kto sie na tym choć trochę zna i ma czym dokonać adaptacji nowego licznika. Aha, jeszcze jedno. Zanim założysz NOWY temat, to upewnij się czy już nie było podobnego np <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_efekt_wymiany_licznika_na_fis-t10354.0.html"> -----> TUTAJ <-----</A> Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia
Do górnych śrub dostałem się przez szczelinę pomiędzy kołem a nadkolem ...oczywiście nie wszedłem tam cały pozdrawiam
-
[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia
Ładne fotostory. Szkoda tylko ,że kolega który je robił, wykonał tą naprawę nie do końca właściwie. Generalnie to nie czepiam się tego rodzaju postów, bo ich twórcy na ogół chcą podzielić się swoimi doświadczeniami a czasami nawet i wiedzą w zakresie danego tematu. Tu niestety tej wiedzy troszkę zabrakło. Ale do rzeczy. Wymiana któregokolwiek z wahaczy nie polega na uniesieniu auta, odkręceniu starego, zakręceniu nowego i opuszczeniu auta. Tak wykonana naprawa skutkuje przedwczesnym zużyciem ów wahacza. Dlaczego ? Ano dlatego, że w "tej" pozycji (auto uniesione, zawieszenie rozciągnięte na maxa) to nie jest normalne położenie w którym wahacze pracują. Dlatego należy przykręcić śruby delikatnie, tak aby wahacz "siedział" na swoim miejscu a następnie trzeba opuścić auto. "Pobujać" rytmicznie autem, tak aby wahacze wykonały kilka ruchów w górę i w dół. Następnie bez podnoszenia auta, wejść pod spód i przykręcić odpowiednią siłą wszystkie śruby wahacza. Przy tak dokonanej naprawie mamy pewność, że wahacz w normalnym położeniu zawieszenia nie jest poddany zbędnym siłom na skręcanie. Zaowocuje to większym przebiegiem do kolejnej naprawy. No to by było na tyle jeżeli chodzi o moje wymądrzanie Życzę wszystkim udanej wymiany wahaczy :>
-
[ALL B5] W którym miejcu zamontowany jest schowek na okulary
Ten uchwyt na okulary, to nie ORI produkt Audi tylko uniwersalny "gadżet" kupiony na stacji paliw. A miejsce jego montażu.....hmmmm... to zależy gdzie ci pasuje, bo montaż polega na przyklejeniu "tego czegoś" za pomocą taśmy dwustronnej w dowolne miejsce deski rozdzielczej jak dla mnie to "agro tunning" :>
-
[B5 ARM] Jaki klucz do skrzyni biegów
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Ten klucz nazywa się "spline" rozmiar M16. Możesz go kupić np tutaj ----><a href="http://www.allegro.pl/item945330329_klucz_m16_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html"> Allegro</a>
-
[ALL] Jak pozbyć się immobilizera ?
W sprawie pozbycia sie fabrycznego immo, to kolega "szogun0" ma wiedzę na ten temat ale raczej sie nią nie podzieli
-
[ALL] Obszycie kierownicy i nowy mieszek ze skóry
Koledzy, to i ja się "pochwalę" swoją kierą. Obszycie kosztowało 150 a drewno... nawet nie pytajcie ;( ale efekt jest super zadowalający
-
[B5 AHU] Skalowanie wskazówki prędkościomierza - jak zrobić ??
potwierdzam, Vag-com tego nie potrafi
-
[B5 AHU] Skalowanie wskazówki prędkościomierza - jak zrobić ??
Żadna tajemnica, po prostu kolega przekodował Vagiem mile na km i angol stał się europejczykiem, no przynajmniej w tym przypadku. Sam przecież napisał, że w zegarach "przedliftowych" (tzn. przed pierwszym liftem) licznik jest wyskalowany tak samo w milach jak i w kilometrach. Co do ustawienia wskazówki to ja zawsze ustawiam przy wyłączonym liczniku na "0 km/h". Podczas testu Vagiem, wskazówka zawsze jest lekko odchylona, przeważnie ponad 100km/h.
-
[B5 ARG] Schemat przekaźnika sensorowego
Możesz mi wytłumaczyć co ma immo do rozrządu ?
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
tak (SKF)
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
możesz mieć mały problem z drugim drążkiem od zmiany biegów, ale ogólnie pasuje ogólnie jest OK, ale chyba będę ją reklamował, bo "buczy/szumi" powyżej 60km/h przełożenia na "+", przy 120km/h jest 2500obr/min a było 2600 ze 110km do 1Z "po czipie" jakieś 110km
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
Włożyłem skrzynię o oznaczeniu EEN do swojego 1Z, więc jeśli ta ma takie oznaczenie to będzie pasować. Jedna uwaga, lewa łapa musi byc oryginalna od tej skrzyni.
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
No widzisz, a ja taki mam, w A4
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
To jest skrzynia EEN. Nie wiem o jaki drugi drążek Ci chodzi... Chodziło mi o ten drążek zaznaczony na czerwono. Niestety w skrzyni EEN nie ma górnego otworu mocowania tej blachy.