Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pół FIS na pełen FIS pytanie o wyświetlane info


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy gdy wyjmę swoje zegary z pół fisem (mam diesla) to wszytkie wtyczki będą pasować do zegarów z S4 z pełnym fisem?

Wiem że trzeba je przekodować na diesla ale czy dodatkowo da się zrobić tak żeby bez manetki wyświetlało się spalanie średnie czy tam chwilowe (tak na stałe bez przełączania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak działa od pół roku. W wątku o wymianie licznika pisali że będę musiał jakieś przewody do spalania ciągnąć od kompa ale u mnie po włożeniu wyświetlał spalanie zasięg itd od razu. Do nowego licznika będziesz potrzebował PIN aby wkodować klucze. Do przełączanie info na Fisie wyprowadź sobie przewod masowy i od jednego z pinów w liczniku co ma iść do manetek do przycisku góra dół zamontuj jakiś przycisk i schowaj go pod maskownicą śrub od mocowania licznika i będziesz miał przełącznik do fisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sprytne rozwiązanie z tym przyciskiem, a powiedz mi kolego jak nie ma PINu do licznika? :cool1:

możesz mi opisać gdzie mam wprowadzić te przewody i jaki to ma być przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi opisać gdzie mam wprowadzić te przewody i jaki to ma być przycisk?

Sorry kolego, ale jak pytasz o takie banały, to lepiej nie pchaj się w wymianę licznika, bo tylko sobie biedy napykasz.

A jeżeli naprawdę chcesz mieć inny licznik, to poszukaj kogoś kto sie na tym choć trochę zna i ma czym dokonać adaptacji nowego licznika.

Aha, jeszcze jedno. Zanim założysz NOWY temat, to upewnij się czy już nie było podobnego :szukaj:

np <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_efekt_wymiany_licznika_na_fis-t10354.0.html"> -----> TUTAJ <-----</A>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sprytne rozwiązanie z tym przyciskiem, a powiedz mi kolego jak nie ma PINu do licznika? :cool1:

możesz mi opisać gdzie mam wprowadzić te przewody i jaki to ma być przycisk?

Jak nie masz pinu to musisz znaleźć kogoś kto ci go zczyta z licznika. Ja to zrobiłem w punkcie dorabiania kluczy koszt 50 pln. Przewod jeden podłączasz do masy drugi do pinu 17 bądź 18 w miejscu szarego gniazda w liczniku. Końce przewodów łączysz z przyciskiem monostabilnym normalnie otwartym (tj. naciskasz to zwierasz przewody odpuszczasz rozwierasz- w sklepie elektronicznym będą wiedzieli). W linku masz rozpiskę kostek w liczniku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_czujnik_otwartych_drzwi_12_fis_i_pelny_fis-t20853.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi opisać gdzie mam wprowadzić te przewody i jaki to ma być przycisk?

Sorry kolego, ale jak pytasz o takie banały, to lepiej nie pchaj się w wymianę licznika, bo tylko sobie biedy napykasz.

A jeżeli naprawdę chcesz mieć inny licznik, to poszukaj kogoś kto sie na tym choć trochę zna i ma czym dokonać adaptacji nowego licznika.

Aha, jeszcze jedno. Zanim założysz NOWY temat, to upewnij się czy już nie było podobnego :szukaj:

np <a href="http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_efekt_wymiany_licznika_na_fis-t10354.0.html"> -----> TUTAJ <-----</A>

Pozdrawiam

:polew:

pryyk pryyk popuściłeś już?

mnie interesowała tylko podmiana licznika a nie zmiana licznika na taki z FIS, nie będę czytał XXXX stron i jeszcze się okaże że nie ma tam tego co trzeba

Całkiem sprytne rozwiązanie z tym przyciskiem, a powiedz mi kolego jak nie ma PINu do licznika? :cool1:

możesz mi opisać gdzie mam wprowadzić te przewody i jaki to ma być przycisk?

Jak nie masz pinu to musisz znaleźć kogoś kto ci go zczyta z licznika. Ja to zrobiłem w punkcie dorabiania kluczy koszt 50 pln. Przewod jeden podłączasz do masy drugi do pinu 17 bądź 18 w miejscu szarego gniazda w liczniku. Końce przewodów łączysz z przyciskiem monostabilnym normalnie otwartym (tj. naciskasz to zwierasz przewody odpuszczasz rozwierasz- w sklepie elektronicznym będą wiedzieli). W linku masz rozpiskę kostek w liczniku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_czujnik_otwartych_drzwi_12_fis_i_pelny_fis-t20853.0.html

dzięki, w sobotę się za to zabiorę jeśli licznik dojdzie :decayed:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2010, 16:56_________________________________________________

to poszukaj kogoś kto sie na tym choć trochę zna i ma czym dokonać adaptacji nowego licznika.

co do tego kawałka to chętnie bym znalazł taką osobę i nawet jej zapłacił :decayed: niestety chętni walą drzwiami i oknami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...