Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

posiadam audi a4 1.9 tdi rok prod. 95 r. sedan motor 1Z. muszę wymienić skrzynię biegów. czy ta będzie pasować do mojego auta?

http://allegro.pl/item895483416_audi_a4_1_9_tdi_00r_skrzynia_biegow_lau.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na pewno nie będzie pasowała P&P więc jeśli w ogóle to raczej nie obędzie się bez przeróbek, radzę Ci poszukać skrzyni od 1Z, ja w swoim poprzednim autku miałem tak wrednie że nawet skrzynia z tego samego rocznika, pojemności i mocy silnika nie pasowała bo było inne oznaczenie wybite na skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak cię interesuje to ja mam skrzynię od silnika AHU 90 KM powinna pasować cena 450 zł :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na pewno nie będzie pasowała P&P więc jeśli w ogóle to raczej nie obędzie się bez przeróbek, radzę Ci poszukać skrzyni od 1Z, ja w swoim poprzednim autku miałem tak wrednie że nawet skrzynia z tego samego rocznika, pojemności i mocy silnika nie pasowała bo było inne oznaczenie wybite na skrzyni

Kolego jesteś pewien tego co piszesz ?

Znajomy założył do 1Z skrzynie z "Paska" 3BG z 2002r. Weszła jak oryginał, czyli "Plug&Play" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć, że każda skrzynia od passata z rocznika <2002 napewno będzie paosować do mojej 1Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć, że każda skrzynia od passata z rocznika <2002 napewno będzie paosować do mojej 1Z.

Od PD-ków też pasują, więc pasek B5FL też wchodzi w grę, ale nie masz co liczyć na skrzynię w dobrym stanie, nawet z anglików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie skąd kupić skrzynię w dobrym stanie. widzę, że jest to kwestia losowa-zależy jak się trafi??

z jakim przebiegiem szukać skrzyni?

znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item900088076_skrzynia_biegow_passat_fl_1_9_tdi_fxr_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesteś pewny w 100% że będzie pasować? skąd ta pewność? podaj jakieś argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jesteś pewny w 100% że będzie pasować? skąd ta pewność? podaj jakieś argumenty.

FXR będzie miała trochę dłuższe przełożenia od tej którą masz u siebie bo jest z silnia 130 konnego,

ale spokojnie będzie pasowała, jeżeli chcesz mieć podobne to szukaj skrzyni EEN z 105 konnego AVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo już pomykasz na tej skrzyni?

z jakim przebiegiem była skrzynia (jeżeli oczywiście posisdasz takie info)?

z jakiego rocznika była przedmiotowa skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim AFN mam skrzynie EEN z 2001 roku i taka podejdzie też do Twojego auta. Sprzedawca chcąc sprzedać skrzynie może Ci podać przebieg taki jaki zechcesz usłyszeć. Dopóki jej nie założysz nie wiesz na co trafileś, może Ci się udać i pojeździsz na niej, albo będziesz za pół roku szukał następnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze sprzedajacy ci powie co chcesz usłyszeć ze Mały przebieg itd ja juz śmigam prawie rok ale zrobiłem juz na niej ok 20tyś podobno była z passata 2002 ale kto to wie?? Pozdrawiam i udanych poszukiwań życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj zacząłem wymianę skrzyni w swoim 1Z z '95r. Oryginał to skrzynia o oznaczeniu CPC. Ta "nowa" pochodzi z audi rocznik '99 i ma oznaczenie EEN. Wizualnie niby wszystko to samo ale tylko wizualnie :confused4: Ale do rzeczy....

Łapy - są prawie identyczne ale posiadają lekką różnicę w budowie. Np. oryginalne łapy po przyłożeniu ich do skrzyni w miejsca montażowe (tam gdzie sie wkręca śruby) leżą idealnie (w starej skrzyni). W nowej jeden otwór nie dolega do skrzyni. Można to zniwelować stosując podkładki. Lewa łapa jest mniej dopasowana niż prawa, bo prawa niemalże leży jak ulał ale bez podkładki pod jednym otworem sie nie obejdzie.

Największy "zong" jest przy wybieraku biegów. Są tam dwa drążki. Jeden przykręcony do wodzika skrzyni i drugi przykręcony do blachy, która przykręcona jest do skrzyni. Ten pierwszy pasuje idealnie. Druga natomiast pasuje tylko na jedną śrubę, bo druga śruba jest w innym miejscu i du.....pa :wallbash: Na razie zamontuję to na jedną śrubę i poszukam tej blachy od "tej nowej" skrzyni.

Jeżeli chodzi o mocowanie do silnika oraz siłownik sprzęgła to wszystko pasuje "Plug&Play".

Przełożenia skrzyni są identyczne (porównywałem z danymi w tabelach).

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają tyle zaparcia w sobie , że decydują się na osobistą wymianę skrzyni, jak ja :kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy "zong" jest przy wybieraku biegów. Są tam dwa drążki. Jeden przykręcony do wodzika skrzyni i drugi przykręcony do blachy, która przykręcona jest do skrzyni. Ten pierwszy pasuje idealnie. Druga natomiast pasuje tylko na jedną śrubę, bo druga śruba jest w innym miejscu i du.....pa :wallbash: Na razie zamontuję to na jedną śrubę i poszukam tej blachy od "tej nowej" skrzyni.

To jest skrzynia EEN. Nie wiem o jaki drugi drążek Ci chodzi...

2v0flaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo czytałem na forum o skrzyniach biegów i doszedłem do wniosku, że chyba najlepszym (niestety nie najtańszym) rozwiązaniem będzie remont mojej skrzyni. po takim remoncie będę miał pewnośc, że jeszcze trochę na niej pojeżdżę. a kupując używaną skrzynię nigdy nie mam pewności na co trafię (może się okazać, że trafię na lipę i strata kasy).

napewno muszę wymienić synchronizator biegu 4 i olej w skrzyni. ale co poza tym? co jeszcze może okazać się do wymiany po jej rozkręceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy "zong" jest przy wybieraku biegów. Są tam dwa drążki. Jeden przykręcony do wodzika skrzyni i drugi przykręcony do blachy, która przykręcona jest do skrzyni. Ten pierwszy pasuje idealnie. Druga natomiast pasuje tylko na jedną śrubę, bo druga śruba jest w innym miejscu i du.....pa :wallbash: Na razie zamontuję to na jedną śrubę i poszukam tej blachy od "tej nowej" skrzyni.

To jest skrzynia EEN. Nie wiem o jaki drugi drążek Ci chodzi...

2v0flaw.jpg

Chodziło mi o ten drążek zaznaczony na czerwono.

Niestety w skrzyni EEN nie ma górnego otworu mocowania tej blachy.

53b2e564b2a10f5dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...