Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów


mycha852

Rekomendowane odpowiedzi

PONAWIAM MOJE PYTANIE:

dużo czytałem na forum o skrzyniach biegów i doszedłem do wniosku, że chyba najlepszym (niestety nie najtańszym) rozwiązaniem będzie remont mojej skrzyni. po takim remoncie będę miał pewnośc, że jeszcze trochę na niej pojeżdżę. a kupując używaną skrzynię nigdy nie mam pewności na co trafię (może się okazać, że trafię na lipę i strata kasy).

napewno muszę wymienić synchronizator biegu 4 i olej w skrzyni. ale co poza tym? co jeszcze może okazać się do wymiany po jej rozkręceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont skrzyni biegów to koszt 500zł plus części i olej.

Synchronizatory do CPC kosztują ok 140zł za sztukę, do naprawienia 3 biegu potrzebujesz 2szt,

na 90% konieczna okaże się też wymiana synchronizatora 5 biegu (jedna sztuka) dodją do tego łożyska igiełkowe i główne.

Kompleksowy remont skrzyni (robocizna+części+transport) to koszt ok 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji też podepnę się pod temat:

Mam do wymiany skrzynię biegów - moja ma oznaczenie CVC (AUDI A4 1.9 TDI -1996r - 90KM) ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej skrzyni na podmianę w takim oznaczeniu - możecie pomóc jakie jeszcze oznaczenia będą do tej podmianki się nadawały ???

Ewentualnie może ktoś ma z okolicy skrzynię do sprzedania najlepiej okolice Opole lub Wrocław w promieniu do 40-50km od tych miast.

Mój tel 608 037 025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wymiany skrzynię biegów - moja ma oznaczenie CVC (AUDI A4 1.9 TDI -1996r - 90KM) ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej skrzyni na podmianę w takim oznaczeniu - możecie pomóc jakie jeszcze oznaczenia będą do tej podmianki się nadawały ???

Jesteś pewny, że skrzynia jest oznaczona CVC? Bardziej pasuje mi tu CPC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym koncernie VAG nie była produkowana skrzynia o oznaczeniu CVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda będzie pasować, ale przełożenia będą najbardziej odpowiednie do mocy silnika w skrzyni z trzeciej aukcji.

Czyli od silnika AHH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym koncernie VAG nie była produkowana skrzynia o oznaczeniu CVC.

No dla mnie to też dziwne ale mechanik podał mi takie oznaczenie dzwoniłem do niego 2-gi raz i tak mi potwierdził (CVC 09094).

Silnik ma oznaczenie 1Z i w serwisie podali ze tam powinna być skrzynia CPC - no ale z tymi skrzyniami używkami jest ZONK.

Poradźcie jaka ewentualnie skrzynia będzie do tej AUDI pasowała bo lekko zagubiony jestem ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wlepkę w miejscu koła zapasowego, tam będziesz miał podane z jaką skrzynią wyjechało auto z fabryki w Niemczech. Zobacz co pisał Specnaz, pasować też będzie skrzynia o oznaczeniu EEN choć będzie miała troszkę inne przełożenia.

Podaj meila to podeśle Ci ciekawego pdf z przełożeniami skrzyń manualnych, 5 biegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dot. remontu skrzyni CPC Audi A4 95r. 1Z

ile jest wszystkich pierścieni synchroniztorów? ile przypada na każdy bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie w etce, jezeli to cie pocieszy to ja wymienilem juz 3 skrzynie i dalej mam problemy.na biegu jalowym slychac takie dziwne terkotanie.Gdy wycisne sprzeglo jest cichutko jak w niebie,silnik pracuje rowniutko i cicho,puszcze sprzeglo i znow warkot.Teraz chyba zdecyduje sie na wymiane lozysk w skrzyni i synchronizatorow.Ostatnio jak rozebralem wyjeta skrzynie to z obudowy wylecialo mi pol synchronizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planujesz wymienić wszystkie synchronizatory? to będzie bardzo duży koszt. + łożyska. wątpię czy zamkniesz się w 2.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w skrzyni ktora teraz mam(z anglika) biegi wchodza bardo dobrze.Z tego co wiem to ludzie jezeli wymianiaja lozyska to takze prewencyjnie wymieniaja synchronizator 5 biegu.Mam zamiar zrobic to samo.Juz nerwow nie mam do tych skrzyn biegow.Na alegro ostatnio widzialem wlasnie taki synchronizator za 80 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszt łożysk jak duży?

Synchronizatorów w CPC masz 6, łożysk jest kilkanaście (12 lub 13).

Łożyska są tanie - synchronizatory tak jak pisałem ok 140-150zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według etki pierścieni synchronizatorów w skrzyni o oznaczeniu CPC jest 6 szt:

synchronizer ring (1 gear) - 012311247F 24.85 euro

synchronizer ring (2 gear) - 012311247F 24.85 euro

synchronizer ring (3 gear) - 012311295F 24.85 euro

synchronizer ring (4 gear) - 012311295F 24.85 euro

synchronizer ring (5 gear) - 012311295F 24.85 euro

synchronizer ring (revers gear) - 012311295F 24.85 euro

sklep.gajos.com.pl

- 012311247F 160.25 zl/szt.

- 012311295F 162.74 zl/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...