Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lampy valeo


trujson

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy w lampach valeo -soczewkowych mozna ustawic osobno swiatla ze soczewki do swiatel dlugich bo za piernika niemoge wyregulowac.a problem polega natym ze swiatla dlugie budza wiewiurki lecz gdy obnize je i zmienie na krutkie to widze tylko zderzak. pomocy,bo robi sie denerwujaco :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - mam ten sam problem.

Ale o ile krótkie (soczewki) sa prawidłowo ustawione na 25-30 metrów to długie świecą dobrze.

Z tego co widziałem to nie ma mozliwości regulacji ich osobno (no chyba że mocowanie całego zespołu soczewki sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prubowales ustawic,bo ja wiele opcji z ta dlugoscia prubowalem,i niewiem co dalej fakt ze na dlugich malo sie lata :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem - ja moje lampy oglądałem bardzo dokładnie bo czyściłem lustra.

Nie da się osobno regulować długich i krótkich - oba siedzą na jednej "płycie" która jest regulowana (ręcznie i elektrycznie)

Wg mnie dłufie świecące daleko to celowe bo w tych lampach na długich świecą oba światła (krótkie i długie) więc długie doświetlają po prostu dalsze partie drogi.

Ustawienie krótkich przepisowe daje to że świecą dobrze, natomiast

ustawienie krótkich dalej na 30-40metrów daje że długie walą po czubkach drzew. Oprócz robienia jakiś podkładek pod mocowanie soczewki ( są 3 mocowania- nie wiem czy są w punktach pod które podłożenie czegoś spowoduje podniesienie wiązki światła) nie widzę możliwości zbliżenia krótkich i długich w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) - ja mam jeszcze problem że moja soczewa z przodu jest brudna.

Dojście żadne a świeci tak sobie przez to ;).

teraz jeszcze wpadłem na rozwiązanie że jak dłuższa trasa to mozna długie zroibć niżej elektryczna regulacją a na śmiganie na krótkich przestawić je wyżej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem mysli ze soczewka jest brudna,a wystarczylo podgiac zarowke no wiesz kolnierzyk blaszany od dolu i odrazu lepiej.pierw wiazka swiatla na kloszu byla rozmazana a teraz jest cos w stylu znaczka batmana, mozesz sprubowac .daj znac jak pokombinujesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest mniej więcej batman tylko nieostry ;) - trochę klosz wyczyściłem od środka - lepiej świeci; soczewkę co nieco - bo dojść się nie da. Z żarówką zobaczę choć już 2 komplet mam ;) a mocowanie na zgięte nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...