Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Które fabrczne radio bedzie pasowalo?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialbym prosic o pomoc przy wyborze radia, gdy zakupilem auto siedzialo radio niefabryczne, znalazlem jednak w ksiazce serwisowej instrukcje i kod do radia chorus, ktore tam wczesniej moim zdaniem siedzialo, chcialbym wrocic do tej opcji, jakie problemy napotkam przy instalacji?czy ponizsze radioodtwarzacze beda pasowac?

http://allegro.pl/item188478563_audi_chorus_do_a4_z_chromem.html

http://allegro.pl/item191009704_audi_concert.html

http://allegro.pl/item191210448_audi_chorus.html

http://allegro.pl/item191568319_audi_chorus_a3_a4_a6_a8_tt_gwarancja_extra_sprzed.html

dodam, ze mam 4 fabryczne głosniki, 2 w drzwiach i 2 w polce z tylu, auto z 01.1999 r.

z gory dziekuje za rady i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zakupilem auto siedzialo radio niefabryczne, znalazlem jednak w ksiazce serwisowej instrukcje i kod do radia chorus, ktore tam wczesniej moim zdaniem siedzialo,

Możesz sprawdzic w kodach wyposażenia co siedziało fabrycznie w Twoim autku.

czy ponizsze radioodtwarzacze beda pasowac?

Fizycznie będą pasowac radyjka z drugiego i czwartego link'u, radio musi miec zaokrąglone rogi coby podchodziło do Twojego autka.

Do Concerta mozna zapodac sobie zmieniareczkę, do Chorusa już ne.

chcialbym wrocic do tej opcji, jakie problemy napotkam przy instalacji?

Jeżeli poprzedni właściciel wsadził jedynie inne radyjko i nic więcej nie kombinował, to nie powinneś miec żadnych problemów.

Sprawdź jakie kostki do podłączenia radia masz aktualnie, jeżeli jest czarna, brązowa i żółta miniISO to spox - wszystko będzie pasiło.

Sprawdź też (jak pisałem wyżej) co siedziało fabrycznie w autku.

Chodzi o to, że jeżeli np. była to Delta, albo Gamma to w kostce zasilającej ne będzie lini diagnostycznej K i jeżeli na ten przykład kupisz sobie Concerta czy Chorusa z aktywowanym systemem BOSE, to już niestety samodzielnie raczej go sobie nie zdeaktywujesz (nie będzie grał wtedy przód).

Jeżeli był to Chorus albo Concert to można brac również z aktywnym BOSE i później samodzielnie go sobie deaktywowac.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Staniek, bardzo mi pomogleś, faktycznie mialem Chorusa(tego z 4 linka), sprawdzilem po kodach

Kostki brazowa i czarna sa spiete w jednej wiekszej czarnej, chyba jest problem z ta zolta ISO o ktorej pisales, jest spieta bodajeze z zielona, ale kable z niej nie wychodza, jest takze duza czarna puszka cos na zasadzie wzmacniacza

w kodach wyczytalem, ze powinienem miec 8 glosnikow a mam zaledwie 4... nie wiem jak to rozumiec

Reasumujac, bez wzgledu na to czy wezme Concert czy Chorus to nie bede mial problemow z instalacja? wiem ze roznica polega na mozliwosci podlaczenia zmieniarki, ale w przypadku chorusa chcialbym skorzystac z kasety- adaptera, ladnie ukryc kabelek i podlaczyc odtwarzacz mp3, nie wiem czy to dobry wybor, zobaczymy, lepszych modeli bez drogiego adaptera i tak przeciez nie wrzuce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki brazowa i czarna sa spiete w jednej wiekszej czarnej, chyba jest problem z ta zolta ISO o ktorej pisales, jest spieta bodajeze z zielona, ale kable z niej nie wychodza, jest takze duza czarna puszka cos na zasadzie wzmacniacza

Ta zielona kostka miniISO obsługuje FIS'a i sterowanie radiem z kierownicy (jak się posiada oczywiście cuś takiego).

Obawiam się, że poprzedni właściciel zmienił nie tylko radio, ale również pozbył się aktywnego tyłu :arrowr: świadczy o tym brak kabli w żółtej kostce mini ISO.

Jeżeli tak jest to po zamontowaniu ori radia prawdopodobnie będzie grał jedynie przód :frown:

Było by łatwiej coś Ci doradzic gdybyś mógł zapodac jakieś fotki tych kostek i tej "czarnej puszki".

Sprawdź też jakiej firmy są głośniki w półce?

Reasumujac, bez wzgledu na to czy wezme Concert czy Chorus to nie bede mial problemow z instalacja?

Tak jak już pisałem, jeżeli gościu-poprzedni właściciel pozbył się aktywnego tyłu, i pozmieniał coś w fabrycznej instalacji, to problemy raczej będą :confused:

Wyjścia są trzy:

1.Najprostszym rozwiązaniem będzie kupno nieorginalnego radia z mp3.

2.Montaż ori radia + montaż ori aktywnego tyłu.

3.Montaż ori radia + montaż dodatkowego wzmacniacza który będzie odpowiadał za tył.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamieszcam kilka fotek, zeby bylo latwiej ocenic jak to wyglada, glosniki mam raczej oryginalne, problem polega na tym, ze po zakupie auta wzmacniacz z lewego aktywnego głośnika wisial na jednym zielonym kablu, wtedy nie wiedzialem czy jest sprawny, gość, ktory wstawial alarm odcial wzmacniacz tweirdzac, ze powinno byc ok, owszem glosnik gra, ale prawie nieslyszalnie, da sie ponownie podpiac wzmacniacz? i jak go umocowac stabilnie aby nie wisial jak poprzednio i czy po tych fotkach powinienem przestac myslec o radiu ori?

dzieki za wypowiedzi i pozdrawiam

DSCF2922.jpg

DSCF2925.jpg

DSCF2930.jpg

DSCF2931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz z lewego aktywnego głośnika wisial na jednym zielonym kablu, wtedy nie wiedzialem czy jest sprawny, gość, ktory wstawial alarm odcial wzmacniacz tweirdzac, ze powinno byc ok, owszem glosnik gra, ale prawie nieslyszalnie, da sie ponownie podpiac wzmacniacz?

Trza podpiąc coby sprawdzic czy jest sprawny.

i jak go umocowac stabilnie aby nie wisial jak poprzednio

Na jednej z fotek widac jakieś połamane zaczepy-mocowania, można spróbowac pokleic, albo samemu coś wyrezac-wykombinowac.

czy po tych fotkach powinienem przestac myslec o radiu ori?

Nie wygląda to wcale źle :wink:

Kostki czarna i brązowa na 99,99% nie były ruszane, bo gościu zapodał sobie przejściówkę pod nieoryginalne radyjko.

Z żółtej miniISO ewidentnie wystają poucinane przewody sygnałowe od aktywnego tyłu (4szt. chiba).Trzeba je połączyc z przewodami (o tych samych kolorach) wychodzącymi z ori wiązki i wszystko będzie spox.

Tak myślę-tak uważam.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, ucze sie z kazdym postem :), czyli wg Ciebie powinno to zagrac po odpowiednim podlaczeniu kostek brazowej, czarnej i zoltej, a ta czarna puszka to co to takiego? bedzie jeszcze potrzebna? i podaj jak mozesz wiecej szczegołów jak sprawdzic wzmacniacz,w zasadzie jak go podlaczyc na stale, dokad zielony kabel i co w czarne gniazdo na wzmacniaczu?

czy potrzebne bedzie jakies dodatkowe mocowanie do radia z linku 4 w moim przypadku?mam tu na mysli kieszen albo inny rodzaj zabezpieczenia przed wyjeciem

i na koniec, czym sie rozni concert od chorusa? pomijam mozliwosc podlaczenia zmieniarki w concercie, czy pomysl na mp3 i kasete-adpater z ukrytym kablem to bardzo zle rozwiazanie ?

po raz kolejny z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic wzmacniacz,w zasadzie jak go podlaczyc na stale, dokad zielony kabel i co w czarne gniazdo na wzmacniaczu?

Coś w temacie: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=8135

Na zdjęciu nr 3 widac niebieską kostkę, która po mojemu powinna byc podłączona do wzmacniacza.

Gdzie zielony kabel to nie mam pojęcia :frown: polukaj dokładnie, może będzie widac gdzie uciął go gościu od alarmów.

Ja mam BOSE i oddzielny wzmacniacz, i nie mam jak i z czym porównac, coby Ci więcej pomóc :frown:

a ta czarna puszka to co to takiego? bedzie jeszcze potrzebna?

Jak uda Ci się dojśc ładu z tymi wszystkimi kablami, to puszka, i przejściówka do której są wpięte kostki czarna i brązowa idą w odstawkę.

czy potrzebne bedzie jakies dodatkowe mocowanie do radia z linku 4 w moim przypadku?

Nie potrzebujesz niczego więcej.

czym sie rozni concert od chorusa? pomijam mozliwosc podlaczenia zmieniarki w concercie,

Concert posiada kilka funkcji więcej min. Dolby B NR i cuś jeszcze.

czy pomysl na mp3 i kasete-adpater z ukrytym kablem to bardzo zle rozwiazanie ?

Są jeszcze bezprzewodowe transmitery FM, ale jak to działa w real'u i czy się dobrze sprawdza to niestety nie wiem.

Sam używałem kasety i jakoś dawało to radę.

Jak znajdę jeszcze coś w temacie aktywnego tyłu, a dokładniej jak to powinno byc podłączone to zrobię edit'a.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jeśli ktoś może zapodać fotkę podłaczenia wzmacniacza na ori aktywnym głośniku w swojej audi, badz wskazowki jak u was to wyglada to bardzo prosze, moj wzmacniacz wyglada tak jak na fotce

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...