Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Sprężarka i wentylator się nie załączają


deore

Rekomendowane odpowiedzi

po właczeniu klimy na klimatroniku nie zalacza sprezarki i wentylatora. Sprawdzilem bezpieczniki , przekaznik, sprazarke na krotko sprzeglo sie załacza, wentylatr tez ok , panel klimatronika wymienilem i jest ok a wiec gdzie tkwi problem? prosze o pomoc "Po tygodniu czasu od nabicia klimy tak sie stało" jak sprawdzic czujniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jechać tam gdzie nabijali Ci tą klimę i niech sprawdzą co jest nie tak. Może niedokładnie coś dokręcili i czynnik uciekł, albo czujnik wysokiego ciśnienia albo niskiego ciśnienia czynnika wyłącza Ci klimę

gx1xe3XJ.jpg gx1xeAnA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam nie dawno została nabita ok 3tyg temu

Została nabita...a czy sprawdzana była szczelnośc układu?

Dokładnie o to mi chodzi. Może czynnik Ci uciekł. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czynnik Ci usiekł bo masz nieszczelną klimę. Można to łatwo sprawdzić. Zlokalizuj czujnik ciśnienia. Znajduje się on koło filtra kabinowego. Podnieś maskę i jest to po lewej stronie akumulatora stojąc w stronę silnika.

Zdjęcie zapożyczone z wątku http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t89351.0.html;highlight=zexel

Tutaj masz prawidłowe zdjęcie http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=46ab2dc0bbf6745c

Jak się przypatrzysz to widać na nim czujnik (jest po prawej stronie tego "filterka"). Odepnij go i złącz przewody tej kostki (za pomocą przewodu). Zasymulejesz wtedy sytuację że w układzie znajduje się czynnik klimy. Jak to zmostkujesz to odpal auto i włącz klimę. Zobacz w tedy czy wiatrak się kręci i czy sprężarka się załącza. Tylko jeśli nie ma czynnika bo Ci uciekł to nie mniej jej włączonej za długo bo możesz zatrzeć sprężarkę bo chodzi na "sucho". Dla pewności odepnij przewód od klimy, włącz klimę przyciskiem i zobacz miernikiem czy dochodzi do niego 12V. W tedy nie będzie możliwości uszkodzenia kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak ja napisałes złączylem przewody w tej kostce od czujnika i wentylator ze sprezarka załączaja sie ok:] tylko ze zimne powietrze nie leci:[ jak nabijałem klime to szczelnosc tez sprawdzali i bylo ok a wiec moze byc inna przyczyna niz brak czynnika?[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2009, 23:39_________________________________________________juz wiem co i jak aluminiowy wężyk ktory idzie od sprazarki jest pekniety i caly czynnik uciekl:] pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak ja napisałes złączylem przewody w tej kostce od czujnika i wentylator ze sprezarka załączaja sie ok:] tylko ze zimne powietrze nie leci:[ jak nabijałem klime to szczelnosc tez sprawdzali i bylo ok a wiec moze byc inna przyczyna niz brak czynnika?[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2009, 23:39_________________________________________________juz wiem co i jak aluminiowy wężyk ktory idzie od sprazarki jest pekniety i caly czynnik uciekl:] pozdrawiam i dzieki za pomoc

tak podejrzewałem :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...