Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Prośba o wycenę samochodu po wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kolizję z nie swojej winy. Był rzeczoznawca i już wg wstępnych oględzin stwierdził że będzie szkoda całkowita bo wartość robót remontowych przekracza wartość auta. Nie wiem tylko jaką wartość auta określił na dzień przed wypadkiem. Nie mam jeszcze żadnej wyceny w ręku. Jest weekend więć nic się przez najbliższe dwa dni nie dowiem w PZu i tam sobie myślę na jakie odszkodowanie mogę liczyć.

Wiem z PZU że zdjęcia po oględzinach umieszczane są na platformie aukcyjnej i tam zakłady mechaniczne( mechanicy) podobno licytują ile dadzą za "wrak" samochodu i kto da najwięcej jeżeli wyrażę zgodę to auto moje za zaproponowaną kwotę odkupuje. a ja dostaję do ręki różnicę od ceny przed wypadkiem a najwyższą ceną zaproponowaną na tej aukcji. Czyli albo dostaję 100% wyceny auta albo zostaję z wrakiem i kasą która jest wynikiem ww różnicy cen.

I teraz najważniejsze ile mogą zaproponować mechanicy za moje aut wystawione na tej platformie aukcyjnej.

Zdjęcia:

de26f25c2ae8bf52m.jpg

ced7cdd8ac6c428em.jpg

8ab51c8d02e03d85m.jpg

dae418c0414b7046m.jpg

i pokrótce opiszę co uległo zniszczeniu:

podłużnica lekko się poddała.

zderzak wraz z belką

chłodnica wody klimatyzacji intercooler

dwie lampy dwa halogeny

maska

błotnik

grill

zbiornik płynu spryskiwaczy

zbiornik płynu od wspomagania

wyciekły wszystkie płyny

wystrzeliły dwa airbagi

pas przedni

wiatraki

To są jakby najważniejsze uszkodzenia wiadomo że pourywało przewody wtyczki rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej firmie sprawca ma OC?

przeważnie TU pierwszy kosztorys zaniżają do ok. 40% faktycznej szkody.

Ważne żeby nie odsyłac im nic bez szczegółowej analizy dokumentu.

Możesz powołac prywatnie rzeczoznawcę, który zrobi Ci kosztorys. beż od niego rachunek za kosztorys. W sporze cywilnym muszą Ci za to zwrócic.

Uważaj też na to co Ci przyślą z powiadomieniem o przyjęciu szkody, nic im nie odsyłaj bez szczegółowej analizy. Np: Nie maja prawa wymuszac zobowiązania do przedstawienia rachunków, no chyba że im się coś takiego już podpisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistą wartością szkody całkowitej powinna być różnica wartości pojazdu przed szkodą (wycena na dzień szkody) i wartości pozostałości, czyli pojazdu w stanie uszkodzonym (najbezpieczniej urealniony kosztorys naprawy).

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...