Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?


k0za

Rekomendowane odpowiedzi

W moim ajm nie udało mi sie nigdy zatankować ponad 60 litrów a raz czy dwa bywało że była totalna rezerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego k0za i jakie spalanie Ci wychodzi na całym baku i ile km zrobiłeś? Bo ja też teraz eksperymentuję, mam 860km i świeci mi się rezerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Avanty mają mniejszy zbiornik .

Tak czy inaczej są 2 rodzaje zbiorników do diesla 8D0 201 075 AT (AFF,AHU,AFN,AHH,AVG) i 8D0 201 075 BA (AFB,AKN,AJM,ATJ). Ale nie wiem czy są różnice w pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego k0za i jakie spalanie Ci wychodzi na całym baku i ile km zrobiłeś? Bo ja też teraz eksperymentuję, mam 860km i świeci mi się rezerwa

aju na baku max 940km zrobiłem, a spalanie wtedy 5,5 litra. czyli wychodzi że 52 litry przepaliłem, a na stacje zajechałem już na konkretnej rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze maks 2 dni i będzie prawie zero więc się podzielę info[br]Dopisany: 29 Listopad 2009, 14:03_________________________________________________930km @ 53litrów ON statoil (jakiś gold czy jakoś tak) = ~5,7L/100

920km @ 52litrów ON Verva (orlen) = ~5,65L/100

_____________________________________________

taki oto teścik zrobiłem na ostatnich dwóch pełnych bakach (obie próby mniej więcej takie same warunki i te same temperatury na dworze, wiadomo że nie labolatorium ale starałem się jak najbardziej), dodam że lejąc 52-54litry wg wskazówki przed tankowaniem mam całkowite zero, aż strach jechać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie jest to dość dziwne, kolega w AFN zrobił w tym samym czasie 1020km i nie miał całkowitego zera, wlał 57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najwięcej udało się zapakować 64litry :decayed: a wydaje mi się że konstrukcja silnika i baku jest taka sama w AFN-AJM...

zawsze wlewam jeszcze w tą dziure od odpowietrznika jak tankuje do pełna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... zaryzykowałem i zrobiłem test ... zrobiłem prawie 100 km na rezerwie i wlałem 59l z odpowietrzaniem pod sam korek. Więc wygląda na to że w kombi jest mniejszy bak o te 4-5 litrów.

Konstrukcja silnik a AFN jest inna niż AJM ponadto AFN ma pompę a AJM tylko pompkę wtępną w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najwięcej udało się zapakować 64litry :decayed: a wydaje mi się że konstrukcja silnika i baku jest taka sama w AFN-AJM...

zawsze wlewam jeszcze w tą dziure od odpowietrznika jak tankuje do pełna :gwizdanie:

http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_avant_1.9tdi_110ps.html

wychodzi na to że w tą dziurę wchodzi ci 2 litry :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie patrzałem ale myślę że na pustym baku z 65 by weszło może więcej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tylko w benzynie . Bak ma koło 60 litrów a mi wchodzi od rezerwy do pełna 40 litrów. Jeśli rezerwa ma 8 albo 7 litrów to mi brakuje jakieś 22 litry hehe. Dodam że czujnik i pływak działają prawidłowo. Już myślę że mam mniejszy bak. [br]Dopisany: 13 Sierpień 2011, 00:12_________________________________________________sorka za pomylke 12 litrów mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...