Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Brak ciepłego powietrza-błędy climatronica/vaga


marqs85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem nie działa mi climatronic tak jak powinien, a mianowicie, brak możliwości ustawienia ciepło/zimno, przestawienia nawiewów szyba/środek/nogi, raz leci zimno i pomimo ustawienia temp. na max nadal wieje zimnem i słychać jak działa sprężarka klimatyzacji, dopiero wyłącza się po wciśnięciu przycisku econ, sprawdzałem błędy climatronica i wychodzi mi: 9,5 , 11,5 , 13,5 , 15,7 , próbowałem skasować błędy vagiem ale niestety bez rezultatu, błędy na vagu:

min_clipboard01d397.jpg

Poza tym temp. silnika nawet po trasie ok.40km osiąga ok. 80 stopni,(wyskoczył mi błąd:Potencjometr przepustnicy G69 - sygnał za duży)-może to być związane z termostatem? ,ale mimo to jak nieraz załączy się nawiew to leci gorące powietrze, dzieje się to wybiórczo. Moje pytanie czy dobierać się do samego panela climatronica? czy sprawdzać/wymontować silniczki klap? Proszę o pomoc ponieważ robi się coraz chłodniej.

Pozdrawiam Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw bym sprawdzil panel klimatyzacji bo one czaem lubia swirowac...

rok temu przed zima tez walczylem z brakiem ogrzewania i nawiewu na szybe i nogi na pierwszy ognien poszly silniczki okazaly sie sprawne i droga eliminacji skonczylo sie na paneleu po wymianie wszystko wrocilo do normy :wink4: jesli masz mozliwosc to najlepiej najpierw podmienic panel i zobaczyc czy cos sie zmiani a dopiero pozniej zabrac sie za silniczki troche jest gimnastyki zeby je wyciagnac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...