Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wersje liczników A4 B5


kobra7

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się w tym temacie opisać wersje liczników w A4 B5:

I generacja od 94 do 97:

dwa złącza 26 pinowe , niebieskie i żółte, a w licznikach z FIS dodatkowo 20 pinowe czarne i w zegarach z 6 wskażnikami ( temp. oleju i napięcie ) jest jeszcze 4 pinowe. W tych licznikach nie ma immo, występują dwie firmy: VDO, UKNSI.

II generacja od 97 do 99:

dwa złącza 32 pinowe, niebieskie i zielone i z FIS 20 pin. W tych licznikach jest już immo i przy wymianie trzeba programować kluczyki ( jeżeli na grocie jest wygrawerowana literka W dodatkowo wymiana transporderów, są różne). VDO i UKNSI

III generacja (białe podświetlenie) od 99(model 2000) do końca produkcji:

dwa złącza 32 pinowe, niebieski i zielone ( nie kompatybilne z II generacją ) i Z FIS 32 pinowe szare. Te zegary mają już magistralę CAN i wymagają czujnika poziomu i temperatury oleju. Oczywiście jest immo. VDO i JAEGER( te nieszczęsne )

Liczniki z A6 nie mają regulacji podświetlenia i odwrotnie działa pomiar paliwa ( inne czujniki w zbiorniku ).

W wolnej chwili (z tym u mnie krucho) podeślę rozpiskę pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że mam I generacje ale coś mnie zastanawia.Dlaczego po przekreceniu kluczyka mam na pomarańczowym tle kluczyk z samochodem i po rozebraniu kluczyka są nr i wersja licznika VDO?? Jeżeli to norma to gdzie może znajdowac sie u mnie immo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi po 2 lifcie (rocznik99) ale zegary podswietlone na czerwono, czy moge wlozyc te z bialym oswietleniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik II-generacji bez FIS z czerwonym podświetleniem, na kluczyku literka W , czy można to badziewie wymienić na licznik z FIS-em i jakie opcje będą aktywne .

uzupełnij profil proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...