Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Bridgestone Blizzak LM25 205/50 na 17"/7,5" - nie będzie za mała?


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się Was poradzić odnośnie zimówek - mój wybór padł na Bridgestone Blizzak LM25 (mam dojśce do nówek z tego roku w bardzo dobrej cenie). Sprzedałem swoje zimowe koła 16"/205/55 i szukam teraz odpowiedniego rozmiaru zimówek dla obecnych felg 17"/7,5" - letnie papcie to 235/45...

Sprawdziłem tabelę przygotowaną przez bratpit-a i porównałem ją z kalkulatorem na: http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Niestety między tabelami są różnice - dlatego wolałbym się upewnić co do swojego wyboru. Wg. opony.com najlepszym wyborem będą 205/50 - pytanie tylko czy ta opona nie będzie zbyt mała na felgę 7,5"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 bedzie taka na styk z felga albo nawet bedzie maly stozek bo mialem kiedys 215 na 8 calowej feldze to tak bylo. Lepszym wyjscie bedzie zalozenie 215/50 wtedy bedzie optymalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem szwagra aby podpytał jakiegoś technika w Bridgestonie - potwierdzili że lepszym wyjściem jest 215/50. No to już mam załatwione - dzięki za info :)

Kolejny dylemat to model opony - mam do wyboru Blizzak LM25 albo LM30 - cena ta sama, indeks prędkości i nośności także (91H), tyle tylko że LM30 ma dodatkowy profil osłaniający rant felgi. Troszkę się zastanawiam czy 210KM/H i 2450kg styknie?

Czy ktoś zna te dwa modele opon - który model będzie lepszym wyjściem?[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 22:45_________________________________________________Oponki już siedzą na aucie - są już po teście w trasie więc pomyślałem że napiszę kilka słów...

Generalnie jestem zadowolony. W porównaniu z letnimi gumami to tylko 5mm wyższy profil a jednak tłumienie drgań i dziur jest odczuwalne, jeździ się bardziej komfortowo w porównaniu do profilu 45. Po trasie 1000km jedyny mankament jak do tej pory to hałas jaki generuje bieżnik przy bardziej mokrej nawierzchni (nie wiem, może jakoś zdupnie zaprojektowano odprowadzanie wody?). Trzymanie w zakrętach i przyczepność też OK - dobrze mi się jechało i nie miałem problemów z trakcją (np. w koleinach).

Teraz czekam na śnieg i jakąś pluchę aby sprawdzić gumy w gorszych warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...