Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.8TQ'95] Panowie jakie świece??


TomaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wiem że temat świec był na tym forum poruszany wielokrotnie ale ja nie doszukałem się potrzebnaj odpowiedzi.

Jestem właścicielem A4 o silniku 1.8T '95 dodatkowo oznaczenie silnika AEB. Mam gaz sekwencyjny.

Poszukuje świec zastanawiam się nad: BOSCH,NGK,BERU i ktoś wspomniał o DENSO(czy ktoś słyszał o tej firmie i ma jakiekolwiek zdanie)Jezeli możecie to poszukuję konkretnego modelu świec który spasuje do mojej audiczki np;NGK w katalogu podaje PFR6Q wszystko pasuje wg tabeli moc i ozn.silnika ale rocznik nie ten NGK podaje 01.96 a ja mam rocznik'95 i boje się że coś się może spieprzyć albo nie chodzić jak trzeba -sa drogie ale ponoć platynowe lepsze od tych standardowych można na nich robić większe przebiegi dlatrgo też chcę dokonać poprawnego zakupu.Ja już katalogi jak widzicie przeglądałem i bardziej interesują mnie opinie ludzi które mają taki model silnika i ten sam rocznik i oznaczenie AEB i znaja temat z własnej autopsji i podają konkretne symbole świec producentów. potyrzebuje PILNEJ ODPOWIEDZI bo już w sobote regulacja gazu. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to że NGk to już wiem ale to tylko częściowa odpowiedź przecież miałem więcej pytań i to nie jakiś 1.6 tylko 1.8T tak więc muszę wiedzieć co i jak z parametrami. czyli mówisz że do gazu najlepiej NGK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gazu najlepiej nie cudowac z platynami, tysiacem elektrod tylko kupic najzwyklejsze, przeznaczone do tego silnika swiece. i tak wymieniac je bedziesz 3 czy 4 razy czesciej niz zwykle wiec kupowanie bajerow byloby wg mnie niepotrzebnym wydatkiem. w koncu chodzi tu o to, zeby oszczedzac a nie tracic na pierdoly to co, zyskalo sie na paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te platynowe świece to nie jakieś wybajerowane świece tylko takie jakie zaleca rzekomo NGK dla tego śilnika, z tąd moje pytania o jakieś odpowiedniki itd bo na razie nie widzę innej możliwości jak tylko NGK które są droższe od konkurencji z uwagi na tą platynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...