Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Obnizone zawieszenie a rozmiar opon


smajko

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

od niedawna smigam a4, niestety razem z nią nie dostałem kompletu zimowek wiec zabralem sie za szukanie. Mam jednak problem taki ze chyba mam obnizone zawieszenie (btw jak to sprawdzic??) (letnie mam 235/45/R17 na alu) i nie do konca wiem jakiego rozmiaru powinienem szukac... Patrzylem na 205/55/R16 ale jeden spec powiedzial mi zebym lepiej szukal 195/65/R15 - czy to nie bedzie sie gryzlo z ewentualnym obnizonym zawieszeniem????

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być taka sama średnica koła (jak dla 17') - sprawdź sobie dokładnie w przelicznikach na stronach z oponami.

A czy założysz sobie 15' czy 16' to już Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz

kalkulator na www.opony.com.pl rozwiewa nieco wątpliwosci

aktualna felga=17'', szerokosc=235 mm, profil=45 mm, średnica=643,3 mm

natomiast dla 195/65R15 634,5 mm +8,8 mm 1,4 %

a dla 205/55R16 631,9 mm +11,4 mm 1,8 %

poprawcie mnie jesli mowie zle ale wg mojej matematyki na 195/65R15 mam 4,4mm nizej zawieche a dla 205/55R16 5,7mm tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiecha nie, ale buda będzie stała niżej cała :wink4: Ogólnie, im zakłdasz większą felgę, to auto idzie bardziej w górę, dlatego aby zachować trochę uroku, obniża się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiechę nie, ale buda będzie stała niżej cała :wink4: Ogólnie, im zakłdasz większą felgę, to auto idzie bardziej w górę, dlatego aby zachować trochę uroku, obniża się je.

mialem dokłaldnie na mysli calą bude :-)

pozostaje jeszcze pytanie jak zmierzyc/sprawdzic czy to zawieszenie ktore mam jest obnizane czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnym kolem na zimę jest 16" , rozmiar jaki ja mam na gwincie to: 16x205x55 , super się jeździ polecam , tym bardziej w budzie B6 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w kodach wyposażenia jakie masz i będzie wiadomo. Gdzieś na forum jest kolorystyka, jaką się oznacza zawieszenie - więc jak masz chwilkę, to sobie poczytaj.

fajnym kolem na zimę jest 16" , rozmiar jaki ja mam na gwincie to: 16x205x55 , super się jeździ polecam , tym bardziej w budzie B6 :good:

Ja mam "gryzonie" 15" 195/65 i dają radę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...