Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Lampy poliftowe - ułamany dolny zaczep


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Wymyśliłem prosty w wykonaniu a zarazem znacznie trwalszy od oryginalnego patent :wink4:

a4cc81e731b50de7med.jpg

8bb4dfd1582688dfmed.jpg

No więc po kolei...

W dziurkę gdzie wchodził ten bolec (przy chłodnicach) wkręciłem najgrubszą śrubę jaką miałem pod ręką i skręciłem to z drugiej strony odpowiednią nakrętką - ta co ciekawe idealnie pasuje do kształu tego plastiku tak że ani drgnie...

Do lampy natomiast wyciąłem kawałek blachy, zagiąłem tak by uzyskać kąt prosty i proporcje +/- 1/3... w większej części wydłubałem dziurę z średnicą mniej więcej 2mm większą niż gwint na śrubie tak by swobodnie to wchodziło i wychodziło ale nie ruszało się na boki... następnie przykręciłem tą blaszkę na 2 wkręty do lampy (ważne by były 2 bo przy jednym będzie się to obracać w okół własnej osi) wszystko zostało w okół uszczelnione sylikonem i na koniec psiknięte czarnym sprayem by wyglądało to w miarę estetycznie :gwizdanie:

Z drugą lampą zrobiłem od razu to samo bo trzyma lepiej niż ori :notworthy:

Myślę że już odpowiednio wyjaśniłem :decayed:

Czas pracy - około 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko robiłem przykładając po prostu do siebie i rezając gdzie trzeba.. bez żadnych wymiarków :wink4:

oczywiście można się do tego było przyłożyć bardziej ale nie miałem czasu a i tak jest za***iście :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ponownie jakieś zdjęcia wrzucić tych mocowań??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też musiałem ostatnio reznąć ten uchwyt przy zmianie lamp na poliftowe bixy. Zrobiłem to trochę inaczej. uchwyt zrobiłem na wzór oryginalnego, z blachy aluminiowej. Uchwyt przynitowałem do obudowy. Jako bolec ustalający wykorzystałem śrubkę fi 6, na którą założyłem kawałek gumowego wężyka o średnicy zewnętrznej zbliżonej do średnicy otworu w uchwycie przy chłodnicy. Poniżej fotki jak to wygląda. Wymiarów blaszki nie mam bo to robota jednorazowa. Wymiary brałem z drugiej lampy w której ten uchwyt był.

Sorki za jakość ale robione telefonem. :)

25032011097.jpg.

25032011098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja.Ja niestety nie mam nitownicy ale chyba jakiś dobry 2 składnikowy klej da rade.Mogę mieć uchwyty dolne ze starych lamp ale nie wiem czy podejdą.

Dzieki za foty-mam na czym się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja.Ja niestety nie mam nitownicy ale chyba jakiś dobry 2 składnikowy klej da rade.Mogę mieć uchwyty dolne ze starych lamp ale nie wiem czy podejdą.

Dzieki za foty-mam na czym się wzorować.

Klej raczej odpada, proponuję dać jakieś wkręty krótkie + klej lub silikon i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też musiałem ostatnio reznąć ten uchwyt przy zmianie lamp na poliftowe bixy. Zrobiłem to trochę inaczej. uchwyt zrobiłem na wzór oryginalnego, z blachy aluminiowej. Uchwyt przynitowałem do obudowy. Jako bolec ustalający wykorzystałem śrubkę fi 6, na którą założyłem kawałek gumowego wężyka o średnicy zewnętrznej zbliżonej do średnicy otworu w uchwycie przy chłodnicy. Poniżej fotki jak to wygląda. Wymiarów blaszki nie mam bo to robota jednorazowa. Wymiary brałem z drugiej lampy w której ten uchwyt był.

Sorki za jakość ale robione telefonem. :)

25032011097.jpg.

25032011098.jpg

czyli niemalże tak samo jak zrobiłem ja :)

odradzam sylikon jako spoiwo bo jest sprężysty.. krótkie wkręty i jest dobrze a sylikon w roli uszczelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam sylikon jako spoiwo bo jest sprężysty.. krótkie wkręty i jest dobrze a sylikon w roli uszczelnienia

Oczywiście, że sylikon tylko i wyłącznie jako uszczelnienie, całość trzymają nity. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...