Treść opublikowana przez sylwiasty
-
Wysoka wartość kąta synchronizacji w 1.9TDI PD BLS
Witam. Pacjent to VW Touran z silnikiem 1.9TDI BLS, auto mojego ojca. Ten sam silnik występował też w A3/A4. Był wyciek oleju na zewnątrz silnika na połączeniu głowica-blok. Głowica poszła do obróbki, nowa uszczelka, rozrząd itd. Po odebraniu z warsztatu ojciec zauważył, że na jałowych obrotach na postoju auto więcej pali, przed robotą było to ok. 0,6-0,8, teraz 1,1. Ogólne zużycie paliwa też wzrosło i teraz przy jeździe miejskiej nie udaje się zejść poniżej 10 l, wcześniej wynosiło ok. 8l. Postanowiłem sprawdzić kąt synchronizacji VCDS'em. Zgodnie z instrukcjami z internetów wartość kąta synchronizacji odczytuje się w grupie 4, pole 4 "Torsion Value". Zalecana wartość to mieszcząca się w przedziale -3 do +3, u mnie wartość ta wynosi -62,7*KW. Co jest przyczyną takiej dużej wartości? Gdzie został popełniony błąd? Co sprawdzić?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Elo. Czy ktoś tu jeszcze zagląda ze starego składu? Dajcie znać czy żyjecie bo ostatnio na innym forum wszedłem po rocznej przerwie zobaczyć co się dzieje a tam same klepsydry.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Wszystkiego najlepszego z okazji Świat Bożego Narodzenia! Bogatego Mikołaja!
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Maciek to twój żuraw czy u kogoś robisz? Przydał by mi się taki na kilka dni w lipcu/sierpniu. Co do spota to jak najbardziej możemy coś skleić, może w piątek wieczorem?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Racja, czas najwyższy coś zmontować. Spotu już chyba z pół roku nie było. Przed świętami można się złapać.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Zobacz na Majerskiego - jest zakład, w którym gość zajmuje się wymianą układów wydechowych, wspawuje plecionki to może i dolotu się podejmie.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Polecam Michała - ogarnia temat jak trzeba, nie idzie na skróty.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Jestem za.?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka.?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
To widzimy się dzisiaj o 18:00.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Piątek o 18:00 w Swissie?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Nic nie straciłeś. Nie było odzewu to i ja nie jechałem. Rozmawiałem z Grześkiem i chyba trzeba będzie termin spotu ustawiać przez sms'a bo na forum ludzie rożnie wbijają. Od piątku nie ma Grześka, ja cały tydzień popołudniami mam sporo zajęć więc nie ogarnę wolnego czasu. Może zrobimy przed samymi świętami, Kasjan będzie, może Filip się odezwie i zbierzemy większą ekipę. Proponuję 28 lub 30 marca, godzina do ustalenia. Czekam na głosy komu jaki termin pasuje - wybierzemy termin pasujący dla większości i robimy spota, godzina od 18:00. Jak już coś ustalimy to wyślę sms'a do osób, do których mam kontakt, reszta niech obserwuje temat.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Może w tą niedzielę po południu np. 17-18 standardowo w Swissie. ktoś jeszcze reflektuje?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Dzisiaj z rana z Johnym stojąc na światłach stwierdziliśmy, że czas zrobić jakiś sponton. Co wy na to? Dawno nic nie było a przed świętami można by się złapać.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Nie dam rady w czwartek. U mnie to dzień z gatunku "zajęcia dodatkowe": ja siłka, syn ma zajęcia na basenie a na koniec żona na zumbę ciśnie ok. 19:30. Wychodzę z rana po 6:20 to luźny jestem ok. 21:00.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka Johny. Jak coś to ja dopiero w przyszłym tygodniu bo ten za***any cały mam - remont łazienki.
-
[AEB, AJL] Wywalenie ICM i zmiana cewek na nowy typ Audi A4 1.8T
Witam. Chyba też będę musiał ogarnąć sobie taki mod. W sumie prosta robota. Patrzyłem na allegro to komplet używanych cewek można dostać za 100 PLN a nówki od 100 za sztukę. Ja u siebie moduł wymieniałem już kilka lat temu, gdybym wcześniej miał taki tutorial to w cenie modułu ogarnął bym całą konwersję. Mam jeszcze pytanie o cewki - wszystkie mają tą samą długość czy występowały różne długości?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Może w sobotę po południu np. 17 albo 18. Tylko gdzie?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Przyznam szczerze, że i dla mnie dzisiaj nie bardzo pasuje. A co myślicie o niedzieli? Nie musi być późno wieczorem, może być 15-16, ewentualnie do dogadania. Bo w czwartek też mam ograniczony czas i na wypad do BAU raczej nie ma szans. Lokalnie dał bym radę ale skoro obiecaliśmy spot w "delegacji" to nie ma co się migać.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. To co działamy coś jutro?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Filip, w kulkę lecisz czy o drogę pytasz? Wstępnie możemy ustawić się na środę, jak reszta się zapatruje? I gdzie robimy? Bo godzina to pewnie tak koło 18:00.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
A masz go w Suwałkach, ewentualnie przed weekendem była by możliwość go odebrać np. w czwartek po południu powiedzmy 17-18 lub piątek około 19? To przez weekend bym swój ogarnął.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Siemka. Ja w tym tygodniu jestem wyautowany, robota robota robota... Grzesiek jakiś czas temu mówiłeś, że masz boczki drzwi. Potrzebny mi jest kierowcy na kilka dni bo swój muszę zdjąć i podkleić jedną część.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Nie mam nic przeciwko tylko najbliższy tydzień aż do niedzieli mam zarobiony.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Słuszna uwaga.