Treść opublikowana przez sylwiasty
-
[B5 AEB] Problem z pracą silnika
Witam! Prawdopodobnie padł moduł zapłonu. To takie ustrojstwo na dwie wtyczki 4 i 5 pinowe zamontowane na puszcze filtra powietrza. W książce "Obsługa i naprawa Audi A4" jest wszystko opisane jak sprawdzić ten moduł.
-
[ALL B5] Woda się gotuje w zbiorniczku
Witam! Proponuję też sprawdzić korek na zbiorniczku wyrównawczym - może uszkodziły się zaworki przez co nie trzyma odpowiedniego ciśnienia i dochodzi do zagotowania płynu.
-
[B5 AEB] Pasek rozrządu, jakiej długości?
Witam! Jak u mnie był wymieniany rozrząd to też został założony pasek o 1 ząbek dłuższy. Stary miał chyba 152 zęby a nowy 153. Stary typ został wycofany i zastąpiony nowym.
-
[B5 ALL] Gdzie kupić turbinę
Kumpel, który ma warsztat bierze od nich już od dawna i jeszcze ani razu się nie zawiódł.
-
[B5 ALL] Gdzie kupić turbinę
Jak byś się zdecydował na kupno u niej (i nie potrzebujecie faktury) to obowiązują Was ceny netto. Warto też trochę po negocjować, ja na przykład miałem wysyłkę za free (70 zeta piechotą nie chodzi).
-
[B5 ALL] Gdzie kupić turbinę
Witam! Ja kupowałem w firmie TurboJulita - namiary znajdziesz w sieci. Mają nowe i regenerowane, ja brałem nówkę K03, przyszła kurierem w ciągu 24 godzin. Śmigam już kilka miesięcy i jest wszystko git.
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki i immobiliser
Na pewno jest pusty? Bo transponder wcale nie musi być widoczny, może być zakryty taką małą zaślepką. W tym płaskim też jest transponder.
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki i immobiliser
Witam! A przełożyłeś transpondery ze swojego starego kluczyka do nowego? Nic nie trzeba zgrywać, chyba, że chcesz wkodować nowe kluczyki do immo co nie jest konieczne.
-
[B5 AAH] FIS-pytanko
Popatrz tutaj: www.allegro.pl Jeśli zrobisz to sam to więcej kosztów miał nie będziesz (kilka kabelków zawsze gdzieś wygrzebiesz). Jeśli chcesz zlecić komuś to nawet kilka stówek możesz doliczyć.
-
[B5 AEB] Problemy z silnikiem
Witam! Jak kolega wyżej napisał - termostat zaliczył zgon. Silnik jest niedogrzany i daje wyższe dawki paliwa co skutkuje czasem czarnym bączkiem. Miałem to samo u siebie, po wymianie trzyma 90* jak zaklęty.
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Ta, którą wsadziłem u siebie jest z A3, ale przepływka z takim samym numerem była też w A6/C5. Ja przed zapłaceniem miałem możliwość wsadzenia do auta i sprawdzenia na VAG'u czy pracuje poprawnie podczas testu drogowego.
-
[B5 1Z] Zablokowane klapy i brak nadmuchu
Witam! Podobne objawy były u mojego ojca w A6/C4. W końcu doszło do sytuacji, że wentylator załączał się dopiero po kilku minutach od uruchomienia lub na jakimś wyboju. Okazało się, że to wina silnika wentylatora - tulejki się wypracowały. Trzeba było kupić drugi silniczek.
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Witam! Ja u siebie wstawiłem właśnie taką przepływkę (trafiła mi się używka w dobrej cenie) i autko śmiga bez zastrzeżeń.
-
[ALL B5] Za każdym razem włącza się nawiew powietrza
Przed wyłączeniem zapłonu wyłącz nadmuch całkowicie, przy następnym włączeniu zapłonu wentylator nie włączy się sam do czasu kiedy to Ty go nie włączysz.
-
[B5 AEB] Duże spalanie
Witam! A jak dynamika auta? Nie pogorszyła się? Proponuję sprawdzić czy czujnik temperatury nie szwankuje (zaniża wartość temperatury i sterownik zwiększa dawkę paliwa), druga sprawa to przepływomierz - jak u mnie był uszkodzony to miał takie dawki paliwa, że końcówka tłumika była czarna jak w dieslu a przy uruchomieniu zalewało go.
-
[B5 ADP] Przycina się przy przyspieszaniu
Usunąć usterki. Opis błędów znajdziesz tutaj: http://www.mojtorun.pl/elektronika/index.php Czy po skasowaniu błędy pojawiły się ponownie? Bo albo masz coś namieszanego w instalacji albo uwaliły się 2 czujniki i zawór elektromagnetyczny N80. Sprawdź w okolicach kolektora ssącego, czy masz wszystkie wtyczki pozakładane.
-
[B5 ADP] Przycina się przy przyspieszaniu
A ja mam jeszcze tańszą propozycję - podpiąć vag'a i zobaczyć co się dzieje. Nawet jeśli nie będzie błędów to warto sprawdzić, jakie wartości pokazuje przepływomierz, czasy wtrysku. Jeśli jeździsz tylko na benzynie (nic nie piszesz o LPG) to warto zainteresować się filtrami - powietrza, paliwa.
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Dzięki za opinie. Zamawiamy ori.
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Witam! Muszę wymienić w swojej A4 1.8T AEB przepływomierz bo się skończył. Znalazłem na forum link do sklepu z przepływomierzami, w którym to znalazłem zamiennik firmy MTM: http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,510655,0.html W związku z tym mam pytanie do osób, które wstawiały taką przepływkę u siebie, czy zdała egzamin i ewentualnie jak długo posłużyła. Ori Bosch'a mam za 480 PLN, ten jest za 220 więc różnica spora, ale jeśli nie zda egzaminu to kasa wywalona w błoto. Edit. Właśnie doczytałem na forum, że z zamiennikiem przepływki lepiej sobie darować. Zamawiam ori.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich!