Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w Warszawie, rzućcie okiem !


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu przymierzam się do zakupu mojej upragnionej A4.

Teraz mam taką prośbą do kolegów z w-wy: czy jest ktoś kto rozumie i wie co dokładnie sprawdzić przez VAGa na komputerku w samochodzie, który ewentualnie miałby być kupiony ??

Kupiłem już sobie interfejs i teraz przymierzam się do tego, żeby ktoś mnie troszkę doszkolił i podpowiedział troszeczkę na co zwrócić uwagę oraz co musi spełniać i jakie podstawowe wymagania.

Czy znajdzie się ktoś uprzejmy i użyczy pomocy. Z miłą chęcią się spotkam.

Byłbym bardzo, bardzo zobowiązany.

Pozdrowionka

Łukasz

P.S. Jak ktoś chce to mogę użyczyć interfejsu i testera grubości lakieru (mam elektroniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VAGu masz taką funkcję, która skanuje całe auto (wybierasz tylko Audi A4 B6 z listy) i sprawdzasz kody błędów. Jeżeli jest czysto, to niby jest ok. Nie zapomnij o Airbagach, bo może być np. crash test i to oznacza ni mniej, ni więcej POWAŻNEGO DZWONA! Życzę dobrych ogłoszeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

W VAGu masz taką funkcję, która skanuje całe auto (wybierasz tylko Audi A4 B6 z listy) i sprawdzasz kody błędów. Jeżeli jest czysto, to niby jest ok. Nie zapomnij o Airbagach, bo może być np. crash test i to oznacza ni mniej, ni więcej POWAŻNEGO DZWONA! Życzę dobrych ogłoszeń :wink:

To wiem, ale wiesz, myślałem o tym, żeby ktoś wiedział wiecej na temat analizy danych z komputera auta - żeby ktoś podpowiedział parę parametrów najwazniejszych które musi trzymać auto zeby mieć "pewną pewność" że jest ok.

Co do dwona to masz rację, ale dodatkowo na wszelki wypadek mam ten miernik grubości lakieru więc jak już sprawdziłem na kilku autach sprawdza się wyśmienicie.

Pozdrowionka

Łukasz

[ Dodano: 11-05-2007, 08:02 ]

Znajdzie się ktoś z pomocną dłonią ?????

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi ci o logi. Poszukaj, jest o tym dużo w dziale Diagnostyka VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Zapewne chodzi ci o logi. Poszukaj, jest o tym dużo w dziale Diagnostyka VAG.

Zapewne też, ale nie o to.

Chodzi mi dokładnie o taką sytuację:

idę do kogoś z laptopem i vagem, podłączamy się pod komputer w aucie i ktoś pokazuje mi na co zwrócić uwagę - wiedza praktyczna, a nie wyczytana na forum daje dużo dużo więcej.

Chyba, że za dużo wymagam :).

Pozdrowionka

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest ktoś kto zna na pamięć parametry wszystkich modeli aut, jeśli wiesz dokładnie jakie auto chcesz obejrzeć to idziesz do koleżanki elsy i ona Cię z chęcią poinformuje jakie parametry powinny być w jakich miejscach i jakie mieć wartości, cała filozofia, nie ma uniwersalnych danych do każdego modelu silnika (może poza kilkoma wartościami, jak temp. płyny chłodzącego... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...