Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Reklamacja tarcz hamulcowych


polcjant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.Mam taki problem.W sierpniu poprzez warsztat zmieniałem stare tarcze hamulcowe na nowe.Warsztat jeszcze w tym samym dniu sciagnął z hurtowni nowy komplet tarcz przednich f-my LUCAS i je zamontował.Po przejechaniu około 500km stwierdziłem podczas hamowania bicie na pedale,drgania na kierownicy oraz lekkie drżenie karoseri.Udałem się do autoryzowanej stacji diagnostycznej na pomiar bicia tarcz.Stacja po pomiarze wydała jednoznaczną opinię:wymiana tarcz przednich-3 krotne przekroczenie zakresu tolerancji.Orzeczenie wydano mi na pismie i z kopią tego pisma warsztat wymontował tarcze i sporządził reklamację.Hurtownik stwierdził zasadność reklamacji i zawyrokował że decyzję wiążącą musi podjąć centrala w Warszawie.Całe te korowody trwały miesiąc i w konkluzji centrala stwierdziła:po pomiarze bicia tarcz hamulcowych nie przekraczają one tolerancji,KONIEC WTYM TEMACIE!Proszę o jakies sugestie co z tym fantem dalej robic.Na razie jestem do tyłu 400 zł. z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz sprawdzić jakie są te zakresy - każdy producent może mieć swoje i stąd rozbieżność.

Ewentualnie możesz udać się do rzecznika praw konsumenta (każde miasto lub powiat ma takiego), który przyjrzy się sprawie i może w Twoim imieniu wystąpić do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rachunek na osobę prywatną, to uderzasz do sprzedawcy (warsztatu).

Jeśli w ciągu 14 dni od daty złożenia reklamacji nie dostałeś odpowiedzi na nią (nieważne czy akceptacji czy odmowy reklamacji) to całe G. cię obchodzi, że fabryka się wypięła. Dlatego, że przekroczenie terminu jest uznawane za przyznanie racji składającemu reklamację. W tym momencie sprzedawca powinien usunąć wadę towaru (naprawić lub wymienić na towar wolny od wad).

Tyle mówi ustawa.

I Rzecznik Praw Konsumenta potwierdzi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już po ptokach pewnie.

Jeśli do sprzedawcy zgłosił by rekalamację na piśmie i po 14 dniach nie dostał odpowiedzi, to tak, ale tutaj pewnie poszła reklamacja do producenta i ... wszystko jest pewnie OK.

Kolego, poproś o uzasadnienie odmowy, o zakres i gdzie taka informacje jest umieszczona w warunkach gwarancji.

Albo wal prosto do rzecznika, to poprowadzi Cię za rękę w tm temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...