Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 1.9 TDI 90KM


pyci99

Rekomendowane odpowiedzi

Program to do mastersa , bedzie bardziej dymił , żywotność sie zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program to do mastersa , bedzie bardziej dymił , żywotność sie zmniejszy.

Co do dymienia , to jak program będzie zrobiony porządnie to zwiększone dymienie nie powinno mieć miejsca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno nie mieć , ale przy redukcjach zawsze mocniej bedzie dymił , zawsze mówią ze nie ale jednak tak bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wart na początek przeprogramować chipa i gdzie??

jak z kopceniem i żywotnością silnika??

na początek to warto sprawdzic czy te seryjne 90 kucy sie jeszcze nie rozbiegło..... :twisted:

a co do wirusowania ... to jak widze to masz A4 z 95 roku czyli 1Z ... silniczki te kreca sie bezpiecznie do 110 kucy (samym softem) .....

najpier wymien wtryski od silnika AFN i potem pod to zrób program ... powinno byc cos kolo 120 PS i 250-280 Nm .....

dalsze ingerencja w starego kondona juz jest nie oplacalna .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bedzie bardziej dymił , żywotność sie zmniejszy.

ciekawe rzeczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv czemu to dla ciebie ciekawe ? Chyba normalne że tym bardziej silnik wysilony tym żywotność mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv czemu to dla ciebie ciekawe ? Chyba normalne że tym bardziej silnik wysilony tym żywotność mniejsza.

jak program zrobiony z głowa to zywotnośc silnika zalezy tylko i wylacznie od wlasciwego uzytkowania pedalu gazu przez wlasciciela ...... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który Tdi nie rozkłada czarnego dywanu za soba przy pełnym piecu ??Mój po Sofcie zachowuje sie tak samo jak przed czyli przy pełnym gazie cos tam zawsze przykopci,jakos mnie to nie razi w koncu to diesel i 220 tys km przebiegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który Tdi nie rozkłada czarnego dywanu za soba przy pełnym piecu ??Mój po Sofcie zachowuje sie tak samo jak przed czyli przy pełnym gazie cos tam zawsze przykopci,jakos mnie to nie razi w koncu to diesel i 220 tys km przebiegu :wink:

Moj stary 1Z jak go zaraz kupilem nie puscil ani jednego bączka , mimo ze byl mocno wysilony, teraz czasem przy pełnym bucie leci obłok czarnego dymu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jezeli autko delikatnie przydymia przy gnieceniu w sendał to nie ma sie czym martwic ... wkoncu to dizel .... ;-)

wzystkie TDI puszczaja baki poczawszy od zwyklych starych VP ,po PD az po 2.0 TDI ....

poobserwujcie silniki TDCI,CDTI lub DCI tam to dopiero jest sraczka ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca bym się zgodził z ta mniejsza żywotnością, przykładowo samo Mitsubishi ma chipy do swoich nowych fabrycznie samochodów i po ich założeniu jest pełne zachowanie gwarancji, sądze że poprawnie zmodyfikowane ECU nie wpływa na żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze wplywa...ale nie jest to jakas duza roznica.

w audi tez masz gwarancje po chipie(przynajmniej w krakowie i tylko po zrobieniu w 1 firmie(nie pamietam ktorej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się ostatnio skusiłem na wirusik i nowe wtryski ASV.

Nie byłem jeszcze na hamowni wiec nie wiem jak wygląda mój wykresik, ale ze zmulonej 90-tki zrobił sie mały zapier....

Co do dymienia -jak się wciśnie sandał w podłoge to i trochę piernie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność raczej sie zmniejszy a to chyba normalne ze dymi przy wcisnietym gazie, po to sie wirusuje by zwiekszyc moc albo moment a to jest normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się ostatnio skusiłem na wirusik i nowe wtryski ASV.

Nie byłem jeszcze na hamowni wiec nie wiem jak wygląda mój wykresik, ale ze zmulonej 90-tki zrobił sie mały zapier....

Co do dymienia -jak się wciśnie sandał w podłoge to i trochę piernie :mrgreen:

a kto pisal Ci program i na jakie wartosci ... (KM,Nm) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mam z Mastersa ale na hamowni jeszcze nie byłem więc nie wiem ile dokładnie tam siedzi.

To co to za chiptuning??,z tego co wiem (przynajmniej ja tak miałem)hamujemy auto przed i po chiptuningu,chyba żle zrobiles kolego chipując furke nie wiedząc co siedzi w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dymienia to tez sie tym przejmowalem dopuki nie zobaczylem

wahlarza mozliwosci Bolka 138Kucykow :) :mrgreen:

nie ma co sie tym przejmowac.(a tylko obserwowac czy nie zmienia sie kolor dymu)

Ot: wczoraj widzialem nowe renault 1,9dCi - Scenic.

przy wyprzedzaniu wcisnal chyba w podloge i sie czarno zrobilo za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że źle że nie odwiedziłem hamowni przed ale nie zależy mi na cyferkach tylko na tym żeby samochód jeździł lepiej.

Co do dymienia to już się zdążyłem przyzwyczaić, a nawet wydaje mi się że dymienie jest mniejsze niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...