Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Passat BKC] Dziwne dzwięki z skrzyni biegów


TomiBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam maly probem z moim autkiem passatem 1.9 tdi silnik BKC mianowice najpierw lecitko falowal na biegu jalowym wrecz nie odczuwalnie po ostatniej trasie jaka odbylem zaczelo mi cos rzezic jakby w skrzyni biegow.Naciskaja sprzeglo ten dziwny dzwiek znika nie jest to typowy dzwiek np.do lozyska oporowego co ciekawe chwile halasuje a chwile nie. Poczytalem troche o dwumasie i nie wiem czy to przypadkiem nie to dziadostwo ale nie wiem jaki tego typowy objaw bo mam a4 tdi i te auto to igielka zadnych problemow a w passacie mam 160tkm auto ma try lata i juz jakies problemy. Czy ktos moze opisac jakis typowy objaw kola dwumasowego lub jakies inne propozycje co do tego objawu bo serwis pewno bedzie chcial wymienic cale auto.Jeszcze pytanko ostatnio znalazle zamiennik kola dwumasowego na kolo stale z firmy valeo czy ktos juz z tym praktykowal. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam olej ma poziom o skrzynie biegow raczej sie nie martwie bo pracuje bez zarzutu. Zastanawiam sie ciagle nad dwumasem i nie wiem jak to sprawdzic podczas jazdy nie ma zadnego bujania zadnyh wibracji.Pracujacy silnik na biegu jalowym czasami zawibruje lecz jest to wrecz niodczuwalnie i sporadyczne jezelu juz dojdzie do tego to trwa to moze 2-3 sekundy nie ma zadnych roznic w obrotach na obrotomierzu.Zastanawiam sie co to moze rzezic sprawdzilem czy rura wydechowa nie jest luzna ale jest ok w kilku watkach jest napisane o siatce przed tlumnikiem ale jezeli by sie rozwalila to dodanie gazu moze pomoz bo zwieksza sie obroty natomiast wciskaja sprzeglo nic nie powinno sie zmieniac a u mnie jest tak jak wcisne sprzeglo nawet troszke to dzwiek znika o samo jest przy dodawaniu gazu mnie ciagle nie daj spokoju moja mysl albo lzysko oporowe albo docik bo gdyby to bylo kolo to powinno rzezic caly czas no ale moze sie myle tak ze jezeli ktos ma jakies pomysly to prosze o podpowiedzi dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...