Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Ogrzewanie postojowe webasto/eberspaecher - czy warto (w praktce)?


saintos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pytanie może i retoryczne (wybaczcie, nie miałem nigdy webasto) ale chciałbym poprosić o wasze opinie z codziennego użytkowania takiego ogrzewania. Poczytałem coś tam w sieci i mam kilka pytań.

Posiadam B7 z 2005r. z silnikiem diesel'a 2.0 TDi (BLB) i interesuje się zamontowaniem webasto.

1. jak wielka jest ingerencja i czy pojawiają się problemy z elektryka/elektronika/przepływem cieczy?

2. jeśli pojawiają problemy po zamontowaniu webasto to jakie? klimatronik, nawiewy, elektryka... ?

3. czy problemy ze smrodem wydobywającym się spod maski są częste?

4. oczywiście w dodatniej temperaturze rzadziej się włącza webasto ale do jakiej temperatury działa, +5? i to samo w drugą stronę, do ilu minus Celsjuszy działa?

5. zakładając, że rano odpalam webasto z pilota ile minut trwa ogrzanie silnika i kabiny tak aby nie trzeba było drapać np. przy -10°C? tutaj też pytanie czy temperatura powietrza ma duży wpływa na spalanie przez webasto?

6. jeśli sytuacja jak w pkt 5., to bardzo się dymi spod samochodu? śmierdzi to to? będą sąsiedzi wzywać straż pożarną? :)

7. jakieś niedogodności z posiadania webasto? typu ustawianie nawiewu na szybę przed zgaszeniem samochodu jeśli chcemy rano odmrozić przednia szybę? inne...?

8. w krakowie widzę, że polecane są serwisy Swift i AllHappy, w drugim czekam na wycenę a w swifcie na www widać cenę 690euro i tanio to to nie jest. W aso dowiedziałem się, że nie ma czegoś takiego jak 'zestaw instalacyjny webasto', może i można zamówić części ale kolo powiedział, że i tak nie montują czegoś takiego... Zatem pytanie gdzie polecacie montować tak aby cenowo było rozsądnie i jakość przyzwoita?

9. w necie czytam o samych plusach, są minusy posiadania takowego? mniemam, że nie :) ale niech się wypowie ten kto zna :)

10. może zamiast firm z tematu macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuj jednym słowem rewelka. ja mam u siebie fabryczne zero smrodu w aucie (zalezy gdzie wystawisz komin :)) w ciągu 15 min potrafi podniesc temp w kabinie o 20 st - 30 st. zalezne od temp zewnętrznej. dodatkowym plusem jest ogrzewanie bloku silnika rozgrzanym płynem - plus tego. autko zapala bez tzw. ssania. problem skrobania szyb znika.

jestem za, za, za.

pomyśl nad orginalnym obsługujesz go poprzez fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuj jednym słowem rewelka. ja mam u siebie fabryczne zero smrodu w aucie (zalezy gdzie wystawisz komin :)) w ciągu 15 min potrafi podniesc temp w kabinie o 20 st - 30 st. zalezne od temp zewnętrznej. dodatkowym plusem jest ogrzewanie bloku silnika rozgrzanym płynem - plus tego. autko zapala bez tzw. ssania. problem skrobania szyb znika.

jestem za, za, za.

pomyśl nad orginalnym obsługujesz go poprzez fis.

Popieram

To moje pierwsze auto z ogrz. postojowym (oryginał) i jestem zachwycony. Jak dalej będzie i jak sie to zachowa przy -20 zobaczymy ale na razie jest OK. Ustawiam sobie ze o 5:15 ma byc ciepło i jest przyjemnie jak wchodzę do autka. Super sprawa. Polecam

A co do odpowiedzi to ja jak ustawiam na 15 min to szyb nie trzeba skrobać bynajmniej teraz nie wiem jak bedzie przy -10 lub wiecej bo nie miałem okazji tego doświadczyć.

Co do dymienia to nic nie widze zeby ekstra dymilo i to bardzo a tylko sobie buczy z cicha i tyle.

Mi sie włącza funkcja AUTO po załączeniu i rozdział nawiewu idzie na wszystkie strony ale to wystarcza by szybkę tylko wycieraczkami przelecieć i nie trzeba skrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl nad orginalnym obsługujesz go poprzez fis.

to wchodzi chyba jedynie wytargany z innego bo jak dzwoniłem do aso to mówili mi, że nie ma czegoś takiego jak zestaw instalacyjny.

tutaj się zwrócę z prośbą do osób, które montowały aby opisały jak wygląda wpięcie do instalacji i czy FIS wszystko widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...