Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprowadzone audi a4 musze opłacac??


pampuch1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie przyjechalem sobie z niemiec audi a4 kupilem tam tablice na miesiac wiec 13 listopada juz mija waznosc. I tu mam pytanie poniewaz wyjezdzam dalej za granice i auto bedzie stalo. Wiec musze teraz ja przerejestrowac?? Czy moze ona stac na tych nie waznych tablicach do stycznia?? NIe dostane zadnej kary??? Za nie przerejestrowanie?? A jesli tak to napiscie co tylko musze opłacic by sie mnie nie czypili?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oclenie auta jest jakiś tam czas,chyba 5 dni,licz się data zakupu,po przekroczeniu płaci się karę w UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 15 dni na zgłoszenie auta w UC i zapłacaenie akcyzy od chwili wjechania auta na teren RP. Zgłoś auto w UC , zapłac akcyze a resztę formalnosci sobie załatwisz po powrocie. Chyba że przepiszesz sobie po nowym roku umowę kupna, ale to juz jest wałek i tego nie polecam :wink4:[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 18:10_________________________________________________

na oclenie auta jest jakiś tam czas,chyba 5 dni,licz się data zakupu,po przekroczeniu płaci się karę w UC.

Data zakupu nie gra roli, pisze się oświadczenie że pojazd taki i taki wprowadziłeś na teren Rp dnia tego i tego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw placisz akcyze chyba

ja bym gdzies postawil fure i niech stoi

Fure to ja mam gdzie postawic. Tylko boje sie pozniej zebym nie dostal kary jakiejs. POniewaz w papierach jest zapisane kiedy bralem tablice zjazdowe. I to mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw placisz akcyze chyba

ja bym gdzies postawil fure i niech stoi

Fure to ja mam gdzie postawic. Tylko boje sie pozniej zebym nie dostal kary jakiejs. POniewaz w papierach jest zapisane kiedy bralem tablice zjazdowe. I to mnie martwi.

tablice nie maja nic do tego mogles przeciez sobie kupic tablice zeby jezdzic po niemczech a po nowym roku sobie przywiozles ja na lawecie do polski :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw placisz akcyze chyba

ja bym gdzies postawil fure i niech stoi

Fure to ja mam gdzie postawic. Tylko boje sie pozniej zebym nie dostal kary jakiejs. POniewaz w papierach jest zapisane kiedy bralem tablice zjazdowe. I to mnie martwi.

tablice nie maja nic do tego mogles przeciez sobie kupic tablice zeby jezdzic po niemczech a po nowym roku sobie przywiozles ja na lawecie do polski :wink4:

No ok. Ale przeciez jak bylem w urzedzie w niemczech po tablice to kobieta pisala date kiedy byly brane. Wiec umowe musialem spisac na 13 pzdziernika. Z umowa nie ma problemu bo jak cos to sie przpisze na inna date, Tylko w papierach jest raczej inna data i sie moga chyba przyczepic??? Chyba ze powiem ze auto po skonczeniu tablic zostalo przywiezione z niemiec w styczniu na lawecie?? Przejdzie to??? A i jeszcze jedno TIV mam do 2011 a slyszalem ze jesli tiv wazny to nie trzeba teraz robic pzegladu praawda to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech stoi auto spokojnie byle nie na publicznej drodze nie ma z tym żadnego problemu nie patrzą na datę zakupu ani na żadne tablice

jest porostu bzdurny przepis ze od kiedy auto wjedzie do polski masz ileś tam dni na oplacenie ale granic nie ma i nie ma problemu bo jak ci udowodnia kiedy wjechałeś do Kaczogrodu (zresztą nie będą udowadniać bo maja wysrane na to) popatrz na wszystkich handlarzy co sprowadzają auta myślisz ze oni coś opłacają? stoją auta i czekają na kupca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...