Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[100 C4 2.8 V6 ] sztrzaly w wydech


gosc

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam taki problem ze po wymianie uszczelek pod glowicami zostal jeden kabelek luzny od LPG ktory niedalo sie nigdzie podlaczyc , po odpaleniu silnika wszystko bylo OK do mometu przelaczenia na gaz . Po przelaczeniu cos zajeb...e szczelilo i z okolic lewej glowicy poszedl dym i sie zaczelo szczelanie w wydech . Przy kazdym strzale na poczatku z wydechu wylatywalo cos jakby opilki aluminium , ale co dziwne po zdjeciu kostki w wtryskiwacza obojetnie jakiego na lewej glowicy szczelanie ustaje a silnik niezmienia swojej pracy , co wiecej mozna zdjac kostki z 3 wtryskow a silnik dalej pracuje rowno , ale odlaczajac kabel ze swiecy sinik kuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale bardziej wydale mi sie ze cos popierdzielilo sie z kompem , poniewaz na bezynie zdejmuje wtyki z trzech wtryskow na lewej stronie i silnik pracuje bez zmian tyle ze niestrzela , sprawdzilem kolektor (skrocenie dolotu ) i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
zostal jeden kabelek luzny od LPG ktory niedalo sie nigdzie podlaczyc
pewnie to bylo przyczyna :evil:

tak, tylko czemu ci teraz strzela na PB? Przy wybuchu lpg najczęściej uszkodzeniu ulega przepustnica, wtryskiwacze, no i zawory.

Skoro wtryski sprawne to pozostaje sprawdzenie zaworów i przepustnicy.

Jeszcze do głowy przyszła mi jedna rzecz. Jeśli to był duży wybuch mógł on dosięgnąć przepływomierza. Sprawdź go. Zobacz w jakim jest stanie, czy nie nosi śladów nadpalenia. Wyczyść go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być też uszkodzony ten plastikowy kolktor dolotowy przed przepustnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

w kolektorze ssacym sa 4 antybumy

aaa chyba, że tak. Ja jak miałem mieszalnikową to klapy znajdowały się zaraz za przpływką, czyli trochę daleko. U ciebie to bardzo asekuracyjnie zostały umieszczone.[br]Dopisany: 18 Maj 2007, 14:34 _________________________________________________

i jeszcze jedno gdyby bylo uszkodzone cos za kol. ss dlaczego tylko lewa strona strzela ??

to bym zostawił w spokoju. Elementy dolotu raczej nie uległy rozszczelnieniu.

Dziwne, że tylko jedna strona strzela.

A ciśnienie paliwa w normie? Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po tym strzale nie wypchnęło lekko któregoś z wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...