Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] kosztorys naprawy w/g ubezpieczalni,a naprawy w/g servisu


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio gość wjechał mi w tył toyoty,zniszczony tylny i przedni zderzak,jestem właśnie po oględzinach rzeczoznawcy i czekam na kosztorys z AXA Direct

przypuszczam,że przyjdzie zaniżony,więc pytanko:

czy mogę zrobić wycenę naprawy w ASO Toyoty i zażądać od ubezpieczalni takiej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz ubezpieczenie czy z udziałem własnym no i trzeba brać pod uwagę amortyzacje pojazdu ( stan lakieru i ogólny stan części samochodu ) naprawa w autoryzowanym serwisie jeśli bedzie róznica w wycenie rzeczoznawcy a w wartosci rzeczywistej podanej przez serwis to autoryzowany warsztat wykona według wyceny ubezpieczyciela a różniecę zapłacisz z własnej kieszeni. Dealer Toyoty nie będzie sie bawił w przepychanki z ubezpieczalnią. Najlepiej znaleźć warsztat na który scedujesz cesje na ubezpieczeniu i oni napraiwą i będa sami dochodzić praw u ubezpieczyciela. Taka jest rzeczywistość z ubezpieczalniami, na początku jest fajnie do momentu wypłaty kasy za cokolwiek. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma znaczenia przecież pytasz czy będą problemy z róznicą wyceny

Pusia,kochanie :cool1:

mogę sobie wstawić auto do ASO Toyoty i choćby według wstępnego kosztorysu ubezpieczalni naprawa miała kosztować 5tysi,

a w ASO wyszłoby 50tysi,to ubezpieczalnia by zapłaciła ile trzeba,aż do 100% wartości auta,jeżeli naprawa by przekroczyła wartość rynkową auta,wtedy byłaby tak zwana szkoda całkowita i wypłaciliby różnicę pomiedzy wartością,a tym co pozostało.

ja zadałem pytanie,bo będę (prawdopodobnie,jeszcze się zastanawiam) chciał wziąć gotówkę i nie wiem czy ubezpieczalnia musi uznać wycenę naprawy wykonaną przez ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak nie jest. Przykład był dość dosadny. Kupujesz samochód w salonie i nagle Ci go kradną lub rozbijasz. Co sie dzieje, czy ubezpieczalnia tak na spokojnie wycenia Tobie 100% warości samochodu czy też jest to samochód używany (roczny). Czy tak jest czy też może żyjemy w cudownym świecie "wszystko za darmo". Wracając do przykładu, mówimy o różnicach wynikajacych z użytkowania samochodu, które ubezpieczalnie wykorzystują notorycznie. A faktycznie często lepiej przy dużych szkodach lepiej uznać szkodę całkowitą. Dodatkowo obecnie ubezpieczalnie nawet 70% zniszczenia samochodów wolą naprawiać korzystając z "amortyzacji" co zmiejsza ich straty finansowe.

I nie KOCHANIUJ MI TU, bo ja nie twoja kobieta czy mamusia. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak nie jest.

jest tak bankowo,gdybyś jeździła na spoty,to poznałabyś gościa który właśnie odebrał swoją A4 po naprawie w ASO Audi,

ASO wymieniało każdą część jaka chciała,przyjeżdżał tylko niezależny rzeczoznawca przysyłany przez ubezpieczalnie i podpisywał kolejne protokoły.

I nie KOCHANIUJ MI TU, bo ja nie twoja kobieta czy mamusia.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz ubezpieczenie czy z udziałem własnym no i trzeba brać pod uwagę amortyzacje pojazdu ( stan lakieru i ogólny stan części samochodu ) naprawa w autoryzowanym serwisie jeśli bedzie róznica w wycenie rzeczoznawcy a w wartosci rzeczywistej podanej przez serwis to autoryzowany warsztat wykona według wyceny ubezpieczyciela a różniecę zapłacisz z własnej kieszeni. Dealer Toyoty nie będzie sie bawił w przepychanki z ubezpieczalnią. Najlepiej znaleźć warsztat na który scedujesz cesje na ubezpieczeniu i oni napraiwą i będa sami dochodzić praw u ubezpieczyciela. Taka jest rzeczywistość z ubezpieczalniami, na początku jest fajnie do momentu wypłaty kasy za cokolwiek. :mysli:

Większych bzdur jeszcze w życiu nie czytałem :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz ubezpieczenie czy z udziałem własnym

Co ma udział własny przy szkodzie rozliczanej z czyjegoś OC? Udział własny to tylko przy szkodzie z AC.

no i trzeba brać pod uwagę amortyzacje pojazdu ( stan lakieru i ogólny stan części samochodu )

Liczą się się tylko uszkodzone części, nie ogólny stan części.

Jeśli zderzak byłby szpachlowany, to może by mogli policzyć amortyzację, może.

naprawa w autoryzowanym serwisie jeśli bedzie róznica w wycenie rzeczoznawcy a w wartosci rzeczywistej podanej przez serwis to autoryzowany warsztat wykona według wyceny ubezpieczyciela a różniecę zapłacisz z własnej kieszeni.

autoryzowany warsztat wykona według wyceny ubezpieczyciela? Zrobi taniej, na zamiennikach?

Przed naprawą w ASO dostaniesz do podpisania, że jeśli TU nie wypłaci całości, to Ty masz dopłacić różnicę.

TU zrobi kosztorys na zamiennikach i pewnie policzy amortyzację. ASO wystawi fakturę z cenami wyższymi niż oryginalne w Eurotax'ie czy jakimś innym programie. TU nie odmówi dopłaty, bo w sądzie byliby przegrani. Zdarza się, że odmawiają wypłaty jeśli ASO przegnie i policzy kilka razy więcej niż powinni policzyć (powiedzmy 3 razy wyższa cena niż normalnie ASO śpiewa za część/usługę), ale można powiedzieć, że jest to nieprawdopodobne.

Jeśli w czasie naprawy (już po oględzinach) wyjdzie coś co trzeba wymienić, a w kosztorysie tego nie uwzględnili, ASO wzywa rzeczoznawcę z TU.

Wracając do przykładu, mówimy o różnicach wynikajacych z użytkowania samochodu, które ubezpieczalnie wykorzystują notorycznie.

:mysli:

czy mogę zrobić wycenę naprawy w ASO Toyoty i zażądać od ubezpieczalni takiej kwoty?

Jeśli Ci zrobią kosztorys (w co wątpię), nie dostaniesz tej kasy, jeśli nie przedstawisz faktury za naprawę.

Bez faktury możesz żądać kasy za części oryginalne liczone wg stawek z Eurotax'u, Info Eksperta, ...

Przykładowe ceny z: ASO - zamienniki liczone przez Compnse - oryginalne liczone przez rzeczoznawcę, któremu zleciłem sporządzenie kosztorysu:

-klapa: 1733,74 - 907,90 - 1492,15

-spoiler: 426,34 - 223,26 - 305,65

-zderzak: 1184,40 - 620,23 - 1019,35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zrobią kosztorys (w co wątpię)

zrobią,kosztuje to 5% kwoty na kosztorysie

nie dostaniesz tej kasy, jeśli nie przedstawisz faktury za naprawę

no wiem,odejmą vat i pewnie coś tam jeszcze

to jest Rav4 z 2007r.,nie jestem pewien,ale chyba zamienników niema :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostaniesz tej kasy, jeśli nie przedstawisz faktury za naprawę

no wiem,odejmą vat i pewnie coś tam jeszcze

Też nie. Jeśli samochód na firmę to mogą odliczyć VAT, inaczej nie mogą.

Jeśli ASO zrobi kosztorys wg cen np. z Eurotaxu to możesz od nich żądać podanej kwoty. Ceny za ori części w Eurotax'ie są uśrednione, a ceny w ASO to ceny w ASO :wink4: Więc jeśli kosztorys będzie po cenach takich jakby były w ASO na fakturze, to możesz być pewny, że nie wypłacą. Twój kosztorys na 100% będzie przeanalizowany przez rzeczoznawcę TU, jeśli ceny okażą się wyższe niż ori z Eurotax'u, najprawdopodobniej wypłacą tylko za ori po cenach uśrednionych.

Ja za kosztorys u rzeczoznawcy zapłaciłem 366zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytam co piszecie i po słowach krytyki które padły na moję info stwierdzam że coś tu jest nie tak. To w koncu ile dostanie ktoś za uszkodzone auto. MARIOLINI napisał, że takich bzdur nie czytał a czytajac co on napisał to wychodzi na to samo co ja napisałam. Ja może bardziej zwięźle a on rozwija się jakby czytał w internecie jakieś artykuły za chwilę stwierdzi, że nic nie wypłacą.

To może być to śląskie powietrze więc zapraszamy do przyjaznej stolicy jodu. Może tarczyca dokucza. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusia,zajmujesz sie wyliczaniem składek OC/AC,czy kosztorysami napraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...