Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Odłączenie turbiny.Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

W trakcie przyspieszania, gdy dochodzę obrotami do 3200 następuje odłączenie turbiny. Sprawdzałem to tylko na biegu 3. Gdy przekroczyłem 3200 nastąpiło odstawienie turbiny i w momencie przejścia na wyższy bieg samochód staje się mułowaty. Turbinę czyściłem w lipcu u mechanika i jest w porządku. W momencie podłaczenia do kompa wychodzi błąd: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation ". Czy może to być spowodowane uzszkodzeniem zaworu N75? Pomóżcie.

Opublikowano

Pewnie to czyszczenie nie pomogło. Ja też czyściłem w lipcu/sierpniu i problem znowu powrócił :confused4:

Opublikowano

17965 - za wysokie ciśnienie ładowania

Może turbo, może n75 może nieszczelności w układzie Tego ci nie powiemy. Vaguj autko i będziesz coś więcej wiedział.

Opublikowano

Wiesz co, w poprzednim AFN-ie musiałem czyścic turbinę 2 razy.

Więc prawdopodobnie to znowu ona, a w sumie jej kierowniczki.

Jaki masz przebieg, dużo jeździsz po mieście?

Jeśli tak to musisz go na każdym biegu trzymać powyżej 2000 obrotów np. 2100 czy 2200.

Spróbuj też go przegonic na trasie porządnie np. trzymając go w okolicach 3200-3300 obr. na 5 biegu,

ale w momencie rozpędzania delikatnie wciskaj pedał gazu przed i po granicy 3000 obr. wtedy silnik nie wejdzie w tryb awaryjny.

Pozdro

Opublikowano

Witam.

W trakcie przyspieszania, gdy dochodzę obrotami do....(bez przesady) następuje odłączenie turbiny i w momencie przejścia na wyższy bieg samochód staje się mułowaty. W momencie podłaczenia do kompa wychodzi błąd: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation "-byłem u mechanika(stwierdził przytarte kierowniczki turbo lub zawór N75 lub jedno i drugie) i zaśpiewał 650,00 pln + ewentualny koszt nowego N75 za "kompleksowe czyszczenie turbo z wymianą dwóch uszczelek i specjalnymi płynami i smarami"- :mysli:?

Opublikowano

650zł :gwizdanie: to zaszalał :shocked: A uszczelki i nowe śruby możesz kupić w ASO za kilkanaście złotych.

Opublikowano

650zł :gwizdanie: to zaszalał :shocked: A uszczelki i nowe śruby możesz kupić w ASO za kilkanaście złotych.

tez tak myślę-znajomy polecil mi firmę" kreator mocy"

http://www.kreatormocy.pl/ - ktoś zna tych panów?

Opublikowano
  • Autor

samochodzik ma przejechane 240tkm. Troszke jezdze po miescie, a zwlaszcza moja zona. ja jak w niego siadam to troszke przeciagam go po obrotach. jezdzilem nim przez caly pazdziernik i dostawal po garach. od poczatku listopada jezdzi nim moja zona. a moze to byc wina paliwa? tankuje na orlenie verve.

Opublikowano

Coś może być na rzeczy w kwestii paliwa. Pierwszy raz od kilku miesięcy złapałem notlauf'a gdy zatankowałem na bezobsługowej stacji neste. I właśnie wtedy miałem też mocniej okopcone rury wydechowe. :mysli: Teraz tylko na shellu leje.

Opublikowano

moi drodzy wasze przypadki to klasyczne zapieczone kierownice turbiny,

w wyniku eksploatacji zebrała się w waszych turbinach sadza

czyścimy turbiny!

Opublikowano
  • Autor

okazał sie walniety zawór n75. po wymianie wszystko wróciło do stanu normalnego.

zamykam :>

Opublikowano

witam,

a u mnie odbył się przegląd i małe czyszczenie turbiny(takie kosmetyczne, za grosze) i jest ok!(znalazłem cudownego mechanika)

zamykam- :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.