Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z licznikiem a dokładnie z podświetleniem i wskaźnikiem paliwa


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj problem pojawil sie w nedziele z samego rana otóż wsiadam do auta odpalam i zaczyna przygasac podwietlenie licznika a razem z nim poswietlenie przyciskow radia i klimatronika ale jak wiadomo jest to zalezne od licznika po chwili wskaznik paliwa spadl na zero i zapalila sie rezerwa po paru nastepnych sekundach zapalil sie na fisie akumulator ale na wskazniku po prawej stronie ladowanie pokazuje 14V, po jakims czasie wszystko wraca do normy i jest ok , po okolo 8-10 godzinach przestoju to sie powtarza ,zauwazylem ze po wlaczeniu samych swiatel postojowych wszystko jest ok problem zaczyna sie po przekreceniu stacyjki ,zalozylem ostatnio modul do automatycznego wlaczania swiatel ale jezdzilem z nim przez tydzien i bylo ok ale postanowilem go odlaczyc i dzisiaj to zrobilem rano sie okaze. [br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 20:38_________________________________________________Automatyczny wlacznik swiatel wymontowany i jest to samo ,dzisiaj zamienilem licznik z kumplem to sie okaze czy moj licznik u niego bedzie swirowal czy nie...[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 19:16_________________________________________________Wiec tak po zamianie licznikow z kumplem w jednym i drugim aucie jest dobrze czyli moj licznik ktory cos fisiowal w a4 kumpla chodzi ok ,a jego licznik w moim a4 tez chodzi ok ,to jaki z tego wniosek?? chyba problem lezy w polaczeniu kostki-licznik?? co wy o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest tak jak piszesz,czyli połączenie szwankuje.Jeśli masz przy okazji dostęp do kostek to dobrze jest prysnąć np.elektrosolem lub czymś w tym rodzaju poniewarz w starszych audiczkach ten problem występuje. Ja miałem ostatnio problem z immo i to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psikalem juz i nic problem jest gdzies przy kostce zoltej bo przy wlaczonym zaplonie i postojowkach jak wyciagne wtyczke i wloze ale naginajac ja na dol to problem sie pojawia a jak wcisne ja napierajac na gore kostki jest ok czyli moze byc cos na plytce licznika jutro go rozbiore jeszcze raz [br]Dopisany: 29 Listopad 2009, 21:12_________________________________________________

psikalem juz i nic problem jest gdzies przy kostce zoltej bo przy wlaczonym zaplonie i postojowkach jak wyciagne wtyczke i wloze ale naginajac ja na dol to problem sie pojawia a jak wcisne ja napierajac na gore kostki jest ok czyli moze byc cos na plytce licznika jutro go rozbiore jeszcze raz

myslalem ze to moze tranzystor D34H11 wymieniony i to samo nastepnie zaowazylem ze czasmi regulacja jasnosci nie dziala w pelnym zakresie wiec wymontowalem potencjomert i wstawilem rezystor o takich wartosciach jakie dawal potencjometr ale to nie pomoglo :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...