Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Problem z wrzucaniem biegów


Nfs_King

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy słuchajcie, od niedawna w moim nowym a4 dzieje się coś dziwnego ze sprzęgłem...tzn. jak wyciskam sprzęgło to słychać głośniejszą pracę - takie jakby chrobotanie, delikatnie też czuć pod nogą wibracje. Przy ruszaniu czasami zdażało się takie jakby szarpnięcie, czasami na dwójce jak sie ledwo toczyłem z dwójki to zdażało się mocne szarpnięcie i silnik gasł... ostatnio przez jakiś czas był spokój, aż do dzisiaj... podczas jazdy sprzęgło zaczęło nie odbijać do końca - tzn. przy puszczaniu sprzęgła pedał zostawał gdzieś w połowie naturalnej odległości - poprostu zmniejszył mi sie skok pedału, po chwili znowu wracał do swojej pozycji, a po kilku km zaczęło się już tylko gorzej - przy zmianie biegu gdy puszczałem sprzęgło zaczęło mi zgrzytać - tak jakbym nie dokońca wycisnął sprzęgło, pozatym biegi zaczęły strasznie ciężko wchodzić by po chwili jak stanęłem nie móc wogóle wbić jedynki... samochód zostawiłem na mieście, jutro dzwonie po asistance i do warsztatu...pytanie - co to może być - dwumasa czy tylko sprzęgło?, i czy w Poznaniu może ktoś polecić jakiś serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to chrobotanie przy wciśnięciu sprzęgła też mam, oraz czasem przy rozgrzanym silniku, też biegi ciężej wchodza, mój znajomy "znachor" stwierdził że do wymiany sprzęgło w komplecie z dwumasą, bo jak juz to wymienić komplet. Jak narazie jeżdżę tak, bo mocno mi to nie przeszkadza, lecz czuję że zbliżają sie wydatki:(

Ciekawy jestem co bedzie u Ciebie, proszę daj znać, jeśli będziesz coś wiedział.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum po wciśnięciu sprzęgła to padnięte łożysko pilotującę.

Jestem w temacie - wczoraj odebrałem auto od mechanika, bo miałem to samo... :( Wysypane łożysko i sprzęgło na wykończeniu. No, ale już porobione i autko hula jak trzeba. Szkoda tylko, że akurat teraz. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, we wtorek może coś będe wiedział, a dzisiaj jakby objaw ustał, biegi wchodzą normalnie, ale nie ryzykuje już jazdy. [br]Dopisany: 27 Listopad 2009, 18:43_________________________________________________Okazało się rozsypane sprzęgło i tarcza... teraz dopiero po wymianie poczułem jak powinien jechać ten samochód- szkoda tylko kasy, która mogła być na chipa albo kilka innych rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...