Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przedłużenie kabla gruszki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie już od jakiegoś czasu zmagam się z problemem przedłużenia kabla gruszki w CB.

Potrzebuję dodatkowej długości około 50cm. Łączyłem już dwa kable od gruszki ale gdy coś mówię to słychać tylko pisk, czyli coś się sprzęga. Zaznaczam, że nie jest to wina złego zlutowania czy połączenia bo było to sprawdzane.

Może ktoś ma jakiś pomysł, w jaki sposób można by to zrobić, ewentualnie zna sklep gdzie można kupić gotową gruszę z dłuższym kablem?

Moje radio to Uniden 520xl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam allegro lub dobry serwis CB, Twoj uniden ma gruszke na 4 przewodach - na kablu nie oszczędzaj -> kup silikonowy, nie twardnieje na mrozie i jest baaardzo rozciagliwy, dostepny w kilku dlugosciach .....max chyba jak sie nie myle 2,3 metra. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na konstrukcji CB ale może da się wymontować gniazdo i zamontować je gdzieś indziej na przedłużce.Coś chyba było na forum o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niestety :disgust: ciągle aktualny bo nie znalazłem jeszcze kabelka, który byłby odpowiedni.

Najlepszy byłby ekranowany i dodatkowo ekranowana każda żyła, w dodatku 4 żyłowy. Niestety nigdzie takiego nie znalazłem, być może po prostu takich nie ma :polew:

Chyba jednak pojadę do jakiegoś porządnego fachowca od CB, może coś pomogą.

Dam znać jak w końcu się z tym uporam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boguki - troche komplikujesz temat :wallbash:

http://allegro.pl/item865558641_cb_kabel_mikrofonu_4_pin_nowy_f_ra_vat.html - to załatwia temat raz na zawsze, dobierz tylko długość i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Skeeber gdyby to było takie proste już dawno miałbym taki kabelek, niestety nie są one sprzedawane na metry.

Jest to zwykly kabelek od gruszki, tylko bez wtyczki i gruszki. A temat łączenia dwóch kabelków już przerabiałem...bezskutecznie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej jestem w "lesie" :disgust:

I postanowiłem zwrócić się do specjalistów w tym temacie czyli do zakładu gdzie montują CB.

Są radyjka, które mają seryjnie montowane gruszki z dłuższymi kablami jednak nie pasują one do mojego Unidena 520.

Sprzedawca powiedział, że powinno dać się taką gruszkę zamówić no i zamówiłem i czekam.....już trzeci miesiąc chyba :polew:

Wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa z tą przedłużką, kabli łączyć raczej nie można bo są sprzężenia i rozmawiać się nie da-trzeba szukać dłuższego 4żyłowego kabla w dodatku podwójnie ekranowanego.

Ostatecznie zostaje zmiana radyjka na takie, które ma długi kabel gruszki. Jednak chcę zostać przy Unidenie z tego względu, że jest mały i ładnie mieści się w półce pod kierownicą a po drugie jest to po po prostu dobre radio.

Ale zobaczymy, po świętach przypomnę się chłopakom ze sklepu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak rozwiąże to inaczej - rozkręce radio i odłącze wtyk ten z przodu i polutuje dluższe kable do niego. Wtyk przeniose sobie w miejsce dalsze i do niego podłącze gruszke bez modyfikowania. Tak robili już forumowicze np przy radiu cb w schowku czy w podsufitce i dzialalo. Jedyne co to fakt ze trzeba rozkrecic radio i trace gwarancje. No ale cos za cos;) tez mam unidena. Pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to praktycznie to samo co ja robiłem tylko Ty przedłużysz kabel przed gniazdem gruszki, ciekawe czy taka modyfikacja też nie będzie powodowała sprzęgania się radia przy nadawaniu...

Wiem, że ktoś już podobnie robił na forum z Alanem chyba, no i w sumie mu śmigało :naughty:

Więc może te sprzęganie po przedłużeniu kabla to wina Unidena :mysli:

Tak czy inaczej, jeśli to zrobisz to podziel się spostrzeżeniami i może jakieś fotostory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...