Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Coś piszczy na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Mam taki problem. Coś piszczy po odpaleniu i na zimnym silniku. Nie jest to pisk paska. Trochę taki metaliczny dźwięk. Podejrzewam napinacz paska od sprężarki klimy ale co dziwne wymieniałem go jakieś 1,5 miesiąca temu. Jest założony nowy napinacz INA. Wydaje mi się jednak że to z tych okolic dobiega ten dźwięk. Czy napinacz może tak szybko szlag trafić?

Opublikowano

może sprzęgiełko popiskuje jeśli to w okolicach kompresora, u mnie mam podobny objaw

Opublikowano
  • Autor

Ale chodzi Ci o sprzęgło kompresora czy skrzyni biegów?

Opublikowano

kompresora oczywiście[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 20:51_________________________________________________pewnie łożysko popiskuje

Opublikowano
  • Autor

Orientujesz się jakie to są koszty i czym grozi jeśli nie wymienię od razu?

Opublikowano

Orientujesz się jakie to są koszty i czym grozi jeśli nie wymienię od razu?

może się zatrzeć i pasek strzeli pojeździsz do wiosny i wymienisz ja już tak pół roku jeżdżę z popiskującym raz na jakiś czas psikne wd40 i gitara

ale pewnie z wiosny będę sią za to brał

Opublikowano
  • Autor

Daj znać jak sam to rozkręcisz, może się przyda twoje doświadczenie :naughty:

Opublikowano

poszukaj bo wydaje mi się że ktoś już rozbierał i sprzęgiełko i kompresor

Opublikowano
  • Autor

A masz może jakiś pomysł jak być pewnym na 100% że to te łożysko. Napisz też w które miejsce psikasz WD 40 :notworthy:

Opublikowano

za sprzęgiełkiem tam gdzie wałek wchodzi w obudowę kompresora, ale pamiętaj że to tylko doraźne rozwiązanie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Poczytałem po forum i piszą coś o jakiś gumkach. :mysli: Orientujesz się może jaki mam kompresor w AHU z września 1996r.?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A może ktoś napisać jak sprawdzić czy te piski dobiegają z kompresora, ewentualnie jak sprawdzić czy to łożysko czy sprzęgło. Czy jak zdejmę pasek i odpalę auto to nic się nie stanie?, bo chyba w ten sposób można zobaczyć czy to faktycznie kompresor.

Dodam, że skrzypi na zimnym silniku, jak chwilę pochodzi to ustaje. Piszczy zarówno przy włączonej jak i przy wyłączonej klimie.

Opublikowano

możesz zdjąć pasek nic się nie stanie

Opublikowano
  • Autor

No i guzik :confused4: Pasek zdjęty, sprężarka nie chodziła a pisk nadal słychać. Wydaje mi się na mój słuch, że dobiega tak jakby z tej rolki która napędza pasek klimy i siedzi na nim jeszcze pasek wielorowkowy. Nie wiem czy dobrze napiszę ale jest to chyba koło pasowe wału korbowego. Co tam może piszczeć, jakieś łożysko?

Powtórzę tylko, że piszczy na zimnym silniku, po jakiejś chwili przestaje. Również przestaje piszczeć ja troszkę zwiększę obroty, gdy puszczę gaz znów piszczy. To koło jakby trochę się chybocze (nie równo się kręci).

Opublikowano

podlacze sie pod temat bo od jakiegos czasu zauwazylem u siebie takie popiskiwanie ale nie moge dosc skad to dochodzi :mysli:

Opublikowano

ja też to miałem, miałem lekko skrzywiony napinacz od paska klinowego i piszczał piszczał na zimnym i w koncu po tygodniu pasek strzelił

Opublikowano
  • Autor

U mnie to już dłuższy czas tak się dzieje. Od wymiany rozrządu mijają 2 lata.

Opublikowano

ale to prędzej od wieloklinowego (ten od alternatora pompy itp) albo od klimy. albo napinacz albo rolka któras.

Opublikowano
  • Autor

Powtórzę bo nie czytacie całości:

No i guzik :confused4: Pasek zdjęty, sprężarka nie chodziła a pisk nadal słychać. Wydaje mi się na mój słuch, że dobiega tak jakby z tej rolki która napędza pasek klimy i siedzi na nim jeszcze pasek wielorowkowy. Nie wiem czy dobrze napiszę ale jest to chyba koło pasowe wału korbowego. Co tam może piszczeć, jakieś łożysko?

Powtórzę tylko, że piszczy na zimnym silniku, po jakiejś chwili przestaje. Również przestaje piszczeć ja troszkę zwiększę obroty, gdy puszczę gaz znów piszczy. To koło jakby trochę się chybocze (nie równo się kręci).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.