Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wnętrze oryginalnego suba Audi Nokia - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak w temacie - oto kilka zdjęć i poniżej związane z nimi pytania:

http://img705.imageshack.us/gal.php?g=20091207148.jpg

1. Co to za płytka z układami koło głośnika? :decayed:

2. Dlaczego do głośnika idą 4 zamiast 2 przewodów?

3. Czy można zamiast tego głośnika podpiąć jakiś inny (niby lepszy) i czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka to wzmacniacz, na moją głowę głośnik jest dwucewkowy (2x3Ohm) dlatego 4 przewody, nie radzę zmieniać tego głośnika na inny-ma parametry dobrane do konkretnej obudowy i wzmacniacza-jeśli zastąpisz go innym albo spalisz wzmacniacz, albo nie będzie grał jak trzeba :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak pisze na głośniku 2*3 Ohm.[br]Dopisany: 07 Grudzień 2009, 22:34_________________________________________________Zresztą widać na zdjęciu... :decayed:

Czyli jednak zostaje zrobienie skrzynki... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jeśli chcesz poprawić niskie tony w aucie to radzę kupić choćby średniej klasy sub+wzmacniacz :wink4:

ale niech się jeszcze inni wypowiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie mogę i nie chcę zmniejszyć pojemności bagażnika dlatego konieczne jest wykorzystanie powierzchni pod lewym boczkiem czyli tam gdzie był ori sub, a tego miejsca jest tam tyle co nic... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod ten głosnik inny wzmacniacz - u siebie mam tak zrobione i efekt jest dużo lepszy. Głośnika nie radzę zmieniać - fakt, jest on dość małej mocy, jednak jego parametry dobrane są do obudowy, która i tak nie jest w stanie zapewnić dobrego i niskiego basu przy takim skromym litrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? Czy wzacniacz bose by pod to podszedł (mały jest), czy patrzeć za czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli taki posiadasz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go podłączyć i sprawdzić, jaki będzie efekt, ale jedna uwaga - sub musi być do tych prób zamontowany na swoim miejscu, boczek bagażnika również, gdyż inaczej nie ma pudla rezonansowego i nie uzyskasz efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam. Po prostu wpadło mi to do głowy. Ale szczerze, jak zobaczyłem podłączenie to coś tego nie widzę... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświerze kotleta ale właśnie kopałem tam niedawno i wydaje mi sie że ten głośnik to jakaś popierdółka - nie dałoby rady tam zapodać coś konkretnego? jeśli tak to co?

...to chyba jest głośnik 2-cewkowy, istnieje coś takiego wogóle w ofercie audio? bo nie nie spotkałem sie jeszcze z takim[br]Dopisany: 28 Luty 2010, 20:12_________________________________________________i czy można zmostkować wyjścia ze wzm. i wsadzić jednocewkowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...