Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Padło podświetlenie i nie tylko


kichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem padło mi podświetlenie w liczniku dokładnie poziom paliwa i temp.Dodatkowo nie działa mi kontrolka airbag i brzęczek od zapalonych świateł.Aha czy to są wszystkie kontrolki jakie powinny mi się zapalać?A4 avant 97 rok ADR 1.8 125km

0ae174fce8aa3434m.jpg

Co potrzebuję do naprawy.Jakiś poradnik może?Aha jakich mi tu bezpieczników może brakować.Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

2b957163f10281d7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności to zobacz czy wszystkie bezpieczniki są dobre. Nie wiem, który jest odpowiedzialny za twoją usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no właśnie ja też nie wiem który to bezpiecznik lub bezpieczniki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się po prostu trochę wysil i poszukaj sobie schematu bezpieczników i już bedziesz wiedział które to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to który z tych?

5 - 5A - zespół wskaźników, oświetlenie elementów sterowania

14 - 10A - oświetlenie wnętrza samochodu

bo inne mi nie przychodzą do głowy.A i czym sie je sprawdza ?Probówką?Bo z elektryki to ja słabiutki jestem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie wnętrza jak sama nazwa wskazuje oświetla wnętrze a nie zegary :)

Wyciągnij bezpiecznik i po prostu zobacz pod światło czy nie jest przepalony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro sobie posprawdzam chociaż dalej nie wiem który to :confused4: a co do ilości tych bezp. to nie powinny być wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdza się miernikiem ale zakąłdam że takowego nie posiadasz. Skuteczna jest metoda wyjmujesz bezpiecznik i przyglądasz mu sie pod światło powinieneś zobaczyć cienką blaszkę jeśli jes przerwana to znaczy przeplaony bezpiecznik jeśli jest cała to zbaczy, że bezp dobry.

Jka nie wiesz który to poprostu sprawdzaj po kolei i wkąłdaj na swoje miejsca. Sprawdzaj pojedynczo - nie ma ich tak duzo na pewno dasz radę.

Jesli znajdziesz przepalony to kup taki sam jaki był (masz oznaczenia na bezpieczniku 5A 10A 20A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry mogę ci powiedzieć że możesz sobie darować te bezpieczniki jakby spalił się od podświetlania to całe zegary by nie świeciły raczej spaliła się żarówka w zegarach, co do kontrolki i brzęczyka to jeżeli masz możliwość to zrób test elementów wykonawczych vagiem. wtedy zobaczysz czy brzęczyk się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...