Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wycinać ostatni tłumik?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Aktualnie mam na całym układzie wydechowym założoną nową plecionkę, wycięty katalizator i wspawaną rurkę o takiej samej średnicy w jego środek, wycięty środkowy tłumik i zrobiony przelot o takiej samej średnicy...

Tak to teraz chodzi:

Pytanie moje jest następujące:

Zastanawiam się nad wycięciem ostatniej przeszkody która stoi na całym układzie - mianowicie ostatniego tłumika...

Czy nie będzie za głośno? Poprawi to choć trochę przepływ spalin?

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Opublikowano

Znajomy miał kiedyś AFNa w Quattro i nie miał kata, środkowy przelot i końcowy taki : http://moto.allegro.pl/item846191576_tlumik_wm_mugen_regulacja_wrc_silencer_nierdzewka.html

Oczywiście wkładka tłumiąca wyjęta i jak pomykał ostro to jak by nie to że zostawiał czarną chmurę to bym powiedział po dźwięku że to bęzyna. Na wolnych obrotach nie chodził jak traktor tylko ładnie mruczał.

Opublikowano
  • Autor

nie chce jakiegoś wulgarnego wydechu... :wink4:

już teraz ma za***isty pomruk basowy na niskich obrotach :mysli:

mi zależy głównie na "fszyyyyyyyy" i maxymalnym świście suszarki :kox:

Opublikowano

nie chce jakiegoś wulgarnego wydechu... :wink4:

już teraz ma za***isty pomruk basowy na niskich obrotach :mysli:

mi zależy głównie na "fszyyyyyyyy" i maxymalnym świście suszarki :kox:

Nie było ani wulgarnie ani przesadnie :decayed:

Opublikowano

Ładnie chodzi. Ja bym nie ruszał tego tłumika. Ładny gwizd.

Opublikowano
  • Autor

Nie było ani wulgarnie ani przesadnie :decayed:

:cool1:

zobaczę jaki będzie efekt jak zrobię w nim dziurę na drugą rurkę najwyżej :mysli:

Opublikowano

Nie było ani wulgarnie ani przesadnie :decayed:

:cool1:

zobaczę jaki będzie efekt jak zrobię w nim dziurę na drugą rurkę najwyżej :mysli:

To nie to samo :naughty:

Opublikowano
  • Autor

czyli co? :cool1:

Opublikowano

Czyli to że ostatni tłumik nie ma mat tłumiących (a jeśli je ma to nie wiele) tylko jest zbudowany tak żeby spaliny przelatywały kanałami w tą i z powrotem a tłumiki zwane basobymi są przeważnie przelotowe, mają maty głuszące za siatką i stąd basowe brzmienie. Ale oczywiście eksperyment możesz zrobić - ja obstawiam że z tą dziurą zrobi się traktor.

Opublikowano
  • Autor

tu nie chodzi o dziurę tylko ścięcie jednej rury a wspawanie dwóch :mysli: traktora myślę nie będzie :mysli:

Opublikowano

tu nie chodzi o dziurę tylko ścięcie jednej rury a wspawanie dwóch :mysli: traktora myślę nie będzie :mysli:

zaryzykuj i sprawdz :decayed:
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

uwaliłem ostatni tłumik i to nie dla mnie... bas już za duży :thumbdown:

zostanie na takim setupie :wink4:

Opublikowano

a nie masz nagrania jak to chodziło na całkowitym przelocie??

Opublikowano
  • Autor

a nie masz nagrania jak to chodziło na całkowitym przelocie??

przepiękny gwizd turbo ale nic fajnego w tym poza tym nie było... bass rodem z calibry :wink4:

Opublikowano

chodziło mi o porównanie, czy dużo głośniej się zrobiło po wywaleniu ostatniego, bo z nagrania to cicho nie jest...

Opublikowano
  • Autor

dużo dużo głośniej niż na poprzednim setupie... i do tego jak już wspomniałem to wszechobecny bass... przejechałem tak trochę ponad 100km i mnie głowa bolała :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.