Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Radio nie działa po podłączeniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam audi a4T 1998r. Moj problem polega na tym że jak podłączam radio to sie nie włącza. W tym audi były już kostki ISO i normalnie podłączyłem i nic inne radio też nie działa. I każde radio co podłączałem w audi to działa w innych samochodach.... Bezpieczniki oki i przekręcałem kluczyk i też nic co może być . Jaka jest przyczyna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to czasem radio niefabryczne, które ma możliwość przełożenia bezpiecznika na tryb vw i zwykły? Jeżeli tak to w zwykłym trybie w audi się nie uruchomi, musisz przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre radia niefabryczne mają gniazdo bezpiecznika na 3 piny i tym samym bezpiecznik może pracować w 2 pozycjach, a radio w 2 trybach- jeden zwykły i drugi dla audi/vw, gdzie do radia idzie tylko 1 plus. Jeżeli masz takie radio to albo wcale się nie uruchomi, albo nie będzie trzymać pamięci itp. cuda jeżeli bezpiecznik nie jest we właściwej pozycji. Nie ma z tyłu radia albo w instrukcji żadnej wzmianki, albo szerszego gniazda bezpiecznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj radia, jeszcze Ci się przyda :decayed: musisz tylko kupić adapter do podłączenia nieoryginalnego radia w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj radia, jeszcze Ci się przyda :decayed: musisz tylko kupić adapter do podłączenia nieoryginalnego radia w audi.

k**wa "dio" co Ty z tą przejściówką, to już jest następny wątek gdzie wprowadzasz chłopaków w błąd.

Przejściówka stosujemy wtedy gdy nie działają głośniki, ponieważ ori radia mają 2 kanały zwykłe na przednie głośniki a dwa pozostałe są sterowane przez wzmacniacz i tu jest wymagana przejściówka żeby zasilić wzmacniacz i podać sygnał na 2 tylne głośniki, nie ma to związku z zasilaniem radia!!!

Przyczyną braku zasilania są zamienione kabelki zasilania w kostce ISO, jednak bez miernika i namierzenia przewodu nic nie zrobimy. Musisz znaleźć masę i plus i to wystarczy żeby radio się włączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak będzie musiał kupić tą przejściówkę, bo zaraz będzie pisał, że mu tył nie gra, więc temat powróci. A jak Tobie zależy tylko na tym "żeby radio się włączyło" to gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak będzie musiał kupić tą przejściówkę, bo zaraz będzie pisał, że mu tył nie gra, więc temat powróci. A jak Tobie zależy tylko na tym "żeby radio się włączyło" to gratuluję.

ale w czym masz problem? przeczytaj uważnie czego dotyczy pytanie autora a nie uszczęśliwiaj kogos jeśli nie wnosi nic do pytania. Może tył mu nie będzie potrzebny w ogóle. Kolega chce włączyć żeby działało więc pomóż mu to uczynić a nie czepiłes sie tej przejściówki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak będzie musiał kupić tą przejściówkę, bo zaraz będzie pisał, że mu tył nie gra, więc temat powróci. A jak Tobie zależy tylko na tym "żeby radio się włączyło" to gratuluję.

I po raz kolejny się mylisz wszytko zależy od tego czy ktoś wcześniej grzebał czy nie. Ja nie musiałem kupować żadnej przejściówki u mnie były poprowadzone przewody od tylnych głośników do kostki ISO. Rzadko który 10-latek nie ma przerobionej instalacji. A tam gdzie nie ma zasilania to znaczy że ktoś już wcześniej grzebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...