Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z ABS, VAG: czujnik lewego, przedniego koła


walekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam borykam sie od dluzszego czasu z takim oto problemem.

Ktos przy wymianie wahaczy cos sp.... i od tego czasu swiecila mi sie kontrolka abs no i absu nie bylo.

Pojechalem do mechanika sprawdzil na vagu. Abs - czujnik lewego przedniego kola.

Decyzja: wymiana na nowy.

Po wymianie na nowy (najtanszy z Gordona) pierwszego dnia wszystko ok. Drugiego dnia znowu to samo. Kontrolka abs i migajaca czerwona kontrolka hamulcow.

Wspolnie ustalilismy ze kupilem tani czujnik no i byc moze byl on trafiony fabrycznie. Wiec decyzja na reklamacje czujnika( czego do teraz nie zrobilem) i zakup nowego tym razem w Autolandzie.

Zalozono mi znowu nowy czujnik, tylko ze zalozony na tasme izolacyjna bo oryginalny wianek trzeba bylo zamowic w serwisie. Wiec znowu pojezdzilem jeden dzien i znowu to samo.

Pozniej nie mialem dluzej czasu i jezdzielm bez absu okolo 2 tygodnie. Wkoncu podjechalem zeby zalozyc ten wianek. I znowu to samo. Jeden dzien i nastepnego 2 kontrolki.

Wiec wybralem sie trzeci raz do mojego mechanika (mysle ze to nie jego wina ) powiedzial ze ten abs spedza mu sen z powiek :wink4: Stwierdzil ze wyjmie czujnik oryginalny z innego auta i zalozy pojezdze i zobaczymy czy na oryginalnym bedzie dobrze. Wiec dzis wyjechalem z oryginalnym czujnikiem i zgadnijcie co sie stalo po poludniu? Znowu to samo :wallbash: 2 kontrolki...

Chyba trzeba bedzie isc dalej w szukaniu problemu tylko pisze bo moze mial ktos juz taki przypadek i wie co to moze byc ? Moze w vagu pod 1 pozycja (czujnik lewego kola) moze byc cos jeszcze ?

Czekam na wasze propozycje odpowiedzi najlepiej kogos kto mial podobny problem :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bliżej jaki błąd? Czy obwód czujnika czy brak sygnału, czy sygnał nieregularny?

Ja u siebie po wymianie pzregubu miałem cyrki i okazało się że pierścień do ABSu na przegubie był wjednym miejscu cieńszy i czasami czyjnik nie czytał sygnału. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak samo i okazalo sie ze to sterownik ABS (jedna z wad AUDI) on ma w srodku takie cieniutenkie sciezki ceramiczne i one czesto sie przerywaja i wlasnie czasami jest tak ze sie zetkna i wszystko dziala. A po podlaczeniu vaga nie mozna bylo sie polaczyc z ABSem. Jezeli masz taki blad to polecam regeneracje sterownika. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...