Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Poziomowanie xenonów (tylny regulator) - pytanie


T-Rex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kupnie autka, lampy świeciły mi w niebo. W serwisie nie zrobili nic poza wyłamaniem lamp z zaczepów :(

Pewnie zabrakło mi regulacji, a nie pomyśleli, że może trzeba podłączyć auto pod kompa i zresetować ustawienia xenonów, albo popatrzeć na czujniki w zawieszeniu. Postanowiłem jednak sprawdzić, czemu nie reagują na zmianę położenia zawieszenia. Tylny regulator zamontowany był tak, że cięgno skierowane było w dół, przez co tarło o linki hamulca ręcznego. Pomyślałem, że tak chyba nie powinno być i czegoś brakuje w tym miejscu. Wymontowałem regulator, żeby go przy okazji sprawdzić i w tym momencie xenony zjechały ostro w dół. Prawdopodobnie ten regulator był źle zamontowany i po wyjęciu, komputer próbował ustawić lampy prawidłowo, a że były bezmyślnie mocno skręcone w dół, to efekt mam taki, że lampy świecą metr przed autem.

Prośba do kolegów, którzy mają xenony. Jeśli jest możliwość wejścia pod Wasze auta i sprawdzenie, jak to powinno być zamontowane. Regulator jest u mnie centralnie na tylnej belce. Centralnie też wchodzą linki ręcznego. Teraz założyłem regulator tak, że cięgno jest nad linkami i o nic nie zawadza. Prawdodpodbnie tak powinno być, ale chciałbym się upewnić, zanim pojadę na ponowne ustawienie świateł. Xenony reagują na ruch przedniego czunika. Wieć pozostał tylko ten tylny.

A może ktoś z Was ma jakiś manual lub fotkę tego miejsca, to nie trzeba by było wchodzić pod auto?

EDIT:

Dla potomnych. Tylny czujnik musi być zamontowany tak, żeby mijał się linkami od ręcznego. Niestety da się też założyć go źle i wtedy cięgno trze o linki. Światła wtedy się przestwią w złe położenie. Po poprawnym założeniu czujnika i zresetowaniu vagiem xenonów, wszystko było idealnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...