Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Audi A4 2005 Audio Concert by Grunding + Iphone 16 Gb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Prosilbym o pomoc w uzyskaniu informacji na temat podlaczenia iphona pod Audi Concert Grunding. Znalazlem kupe informacji tutaj na stronach. Jednak wiekszosc watkow starsza, a wiec i linki na allegro juz nie dzialaja.

Znalazlem informacje na temat roznych boksow przekaznikow, ktore umozliwiaja sterowanie iphonem z pod poziomu kierownicy i radia. Zalezy mi, abym mogl sciszac i podglasniac, ewentualnie cofnac nagranie, albo posunac do przodu. Muzy jest sporo, a wiec szukanie konkretnych utworow przez radjo bylo by i tak udreka.

Jaki kabel ewentualnie bym potrzebowal, aby sie wpiac w radjo?

Bo przypuszczam, iz nie ma mozliwosci, aby iphon mogl byc telefonem jak i odtwarzaczem rownoczesnie??

Sliczne dzieki za pomoc i pozdrawiam klubowiczow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 do Symphony mam podpietego DENSIONa: http://sklep.artdesign.com.pl/product_info.php?cPath=217_162_80_83&products_id=678

ktory znakomicie wspolpracuje z iPodem Touch 1st gen. Podpiety do zlacza zmieniarki, przewijanie i zmiana utworow jak na plycie (glosnosc rowniez) + recznie w iPodzie. Nie wyswietla tytulow bo radio ich nie obsluguje. Uchwyt zamontowany na srodkowej kratce nawiewu jest wygodny i estetyczny.

Drogo ale polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 do Symphony mam podpietego DENSIONa: http://sklep.artdesign.com.pl/product_info.php?cPath=217_162_80_83&products_id=678

ktory znakomicie wspolpracuje z iPodem Touch 1st gen. Podpiety do zlacza zmieniarki, przewijanie i zmiana utworow jak na plycie (glosnosc rowniez) + recznie w iPodzie. Nie wyswietla tytulow bo radio ich nie obsluguje. Uchwyt zamontowany na srodkowej kratce nawiewu jest wygodny i estetyczny.

Drogo ale polecam.

Witam

Nie wiesz może czy z RNS-E będzie działał ? i co wtedy z obsługą na FIS ? Pytam bo na youtube widziałem kiedyś ich produkt montowany w a4 i można było na fis zmieniać utwory i oczywiście nazwy wyświetlał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E - nawigacja fabryczna

FIS - wyświetlacz między prędkościomierzem a obrotomierzem

ori - skrót - oryginalny czytaj fabryczny

Jeżeli chodzi o Twoją sytuację to masz kilka możliwości :

1) najtańszy sposób - kupić kabelek wpinany w złącze do zmieniarki z wyjściem typu "mały jack" np:

http://www.piloty.pl/TRACK66.html

wtedy sterowanie masz przez iphona (głośność można zmieniać z poziomu radia)

2) oryginalny kabel audi przeznaczony do sprzętu apple (iphona podłączasz przez gniazdo dokujące). Całe sterowanie odbywa się przez kierownicę. Nie wyświetla nazw utworów. Mało wygodne poruszanie się po zasobach muzy :)

3) kabel firmy DENSION. opis podany wcześniej

Wszystkie opcje wpina się w gniazdo od zmieniarki więc jeśli masz zmieniarkę to będzie problem.

Ze swojego doświadczenia dodam, że jak miałem kiedyś radio Chorus II ( kaseciak :) ) to zdecydowałem się na najtańszą opcję i działało ok. Potem zmieniłem na RNS-E (kabel już z tym odtwarzaczem nie współpracuje) i zamierzam kupić DENSIONa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 do Symphony mam podpietego DENSIONa: http://sklep.artdesign.com.pl/product_info.php?cPath=217_162_80_83&products_id=678

ktory znakomicie wspolpracuje z iPodem Touch 1st gen. Podpiety do zlacza zmieniarki, przewijanie i zmiana utworow jak na plycie (glosnosc rowniez) + recznie w iPodzie. Nie wyswietla tytulow bo radio ich nie obsluguje. Uchwyt zamontowany na srodkowej kratce nawiewu jest wygodny i estetyczny.

Drogo ale polecam.

Witam

Nie wiesz może czy z RNS-E będzie działał ? i co wtedy z obsługą na FIS ? Pytam bo na youtube widziałem kiedyś ich produkt montowany w a4 i można było na fis zmieniać utwory i oczywiście nazwy wyświetlał.

Pozdrawiam

Z tego co dowiedziałem się od dystrybutora wynika, że dopiero w B8 można odczytywać nazwy i wyświetlać je na fis'ie czy wyświetlaczu radia. Jak wygląda sprawa z RNS-E'm to nie wiem - polecam zadzwonić do importera, może już spotkał się z taką sytuacją i potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczne dzieki Bogi za ojasnienia. Wiec ja mam zdecydowanie FIS. Opcja kabelka bardzo mi sie podoba i przewijanie nie byloby az tak potrzebne, ale w sumie, aby cofnac nagranie na jeszcze raz, albo zrobic glosniej z poziomu kierownicy bylo by fajnie. Czyli, gdybym chcial to wlansie rozumiem, ze jedynym rozwiazaniem bedzie denison ??

I w ostatniej kwestii rozumiem, ze miales na mysli, ze jesli nie mam czytnika map w bagazniku to bede mial problem?? A nie, ze problem jak jest?

Pozdrawiaki i slicznie dziekowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Cruz - dzięki za odpowiedź. Chyba się po prostu do nich wybiorę i pogadam :). A chodziło mi o ten filmik :

soulDesigner - No nie jedynym, bo możesz jeszcze kupić oryginalny kabel i też będziesz mógł przewijać i cofać utwory. Tylko opcja z nr 1 nie daje takiej możliwości.

Nie miałem na myśli czytnika map tylko zmieniarkę CD. I chodzi o to że musisz mieć w radiu wolne gniazdo zmieniarki żeby podłączyć któryś z kabli o których mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Cruz - dzięki za odpowiedź. Chyba się po prostu do nich wybiorę i pogadam :). A chodziło mi o ten filmik :

W filmu wynika, że nazwy są wyświetlane a to z kolei zależy od typu radia.

Podsumowując:

- Audi Concert II - brak napisów na FISie (bo cd text nie jest obsługiwany)

- Audi Symphony (i wyżej, np RNS-E) - komplet informacji wyświetlany an FISie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...