Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TomTom XL - problem


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam nawigację TomTom'a XL 42EU+

Ostatnio przeciąłem kabel od ładowarki i korzystając z tej okazji chciałem się nim wpiąć tak by ładowanie było bezpośrednio "po zapłonie".

Podpiąłem się odpowiedni w skrzynce bezpieczników i po przekręceniu kluczyka navi tylko mignęła i zgasła (wcześniej była rozładowana).

Dioda ładowania na niej się świeci z tym że nie idzie włączyć :no:

Czy możliwe że ją spaliłem? Jest tam może jakiś bezpiecznik? Co się mogło stać i czy da się naprawić? :thumbdown:

Z góry dziękuję za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik zazwyczaj jest w tej oprawce którą wkłada się do gniazda zapalniczki,

mogłeś np pojebac polaryzację (tj zamienić plus z minusem) przy podłączaniu w skrzynce bezpieczników, ale wtedy raczej nie świeciłaby się dioda ładowania,

może podłącz ją na chwilę (żeby sprawdzić czy jeszcze działa) tak jak była, tzn skręć na szybko kable do tego kawałka który uciąłeś i podłącz do zapalniczki, jeśli zadziała to można będzie kombinować z podłączeniem na stałe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik zazwyczaj jest w tej oprawce którą wkłada się do gniazda zapalniczki,

mogłeś np pojebac polaryzację (tj zamienić plus z minusem) przy podłączaniu w skrzynce bezpieczników, ale wtedy raczej nie świeciłaby się dioda ładowania,

może podłącz ją na chwilę (żeby sprawdzić czy jeszcze działa) tak jak była, tzn skręć na szybko kable do tego kawałka który uciąłeś i podłącz do zapalniczki, jeśli zadziała to można będzie kombinować z podłączeniem na stałe :wink4:

właśnie że skręciłem te kabelki z powrotem i podłączyłem do ładowania...

ładowała się tak 2 dni i nie chce odpalić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze co jest napisane na wtyku do zapalniczki, który uciąłeś

powinno być: INPUT 12V DC (czy coś w tym stylu) i OUTPUT .... DC

jeżeli wartość 'output' jest niższa niż 12V to chyba znaleźliśmy odpowiedź na pytanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze co jest napisane na wtyku do zapalniczki, który uciąłeś

powinno być: INPUT 12V DC (czy coś w tym stylu) i OUTPUT .... DC

jeżeli wartość 'output' jest niższa niż 12V to chyba znaleźliśmy odpowiedź na pytanie :gwizdanie:

mówisz że był tam przekaźnik z 12v na mniejsze napięcie? :mysli:

to taka fajna navi poszła mi się jeb....ć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że był tam przekaźnik z 12v na mniejsze napięcie? :mysli

nie przekaźnik a dzielnik napięcia :wink4: a czy był to nie mam pojęcia, musisz sprawdzić

a jeśli nic nie będzie napisane to miernik w dłoń, ucięta wtyka do gniazda zapalniczki i sprawdź napięcie na kabelkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekaźnik a dzielnik napięcia :wink4: a czy był to nie mam pojęcia, musisz sprawdzić

a jeśli nic nie będzie napisane to miernik w dłoń, ucięta wtyka do gniazda zapalniczki i sprawdź napięcie na kabelkach

ok sprawdzę to na pewno w takim razie :wink4:

dobrze rozumiem że jeżeli z wtyczki szło mniejsze napięcie to navi poszła w las? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę to na pewno w takim razie :wink4:

dobrze rozumiem że jeżeli z wtyczki szło mniejsze napięcie to navi poszła w las? :gwizdanie

jeśli sama nawigacja nie miała jakiegoś zabezpieczenia przed skokiem napięcia (wątpię żeby miała), to tak :thumbdown:

ale to tylko gdybanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly jest jakis regulator napiecia na wejsciu navi i dioda wiec moze sie ja uratuje. A inna sprawa zasilana byla na 99% 5V ( po to miales oprawke z bezpiecznikiem a w srodku byl jeszcze pewnie stabilizator w niej 5V) . Podpiales ja pod ponad dwukrotnie wyzsze napiecie :)

Jak cos podeslij mi ja zerkne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly jest jakis regulator napiecia na wejsciu navi i dioda wiec moze sie ja uratuje. A inna sprawa zasilana byla na 99% 5V ( po to miales oprawke z bezpiecznikiem a w srodku byl jeszcze pewnie stabilizator w niej 5V) . Podpiales ja pod ponad dwukrotnie wyzsze napiecie :)

Jak cos podeslij mi ja zerkne ;)

spróbuję jeszcze pokombinować według działu technicznego ze strony producenta... może coś z tego będzie...

jak nie to wpadnę do Ciebie i zobaczymy :mysli:

jeżeli nic się nie da zrobić to oddam na gwarancji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co podales 12V tam gdzie powinno byc 5V :) Wiec raczej nic nie zdzialas

mozesz probowac na gwarancje ale najprawdopodobniej wroci i przy tego rodzaju uszkodzeniu beda chcieli z ladowarka a ta pocieta :)

Ale kombinuj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co podales 12V tam gdzie powinno byc 5V :) Wiec raczej nic nie zdzialas

mozesz probowac na gwarancje ale najprawdopodobniej wroci i przy tego rodzaju uszkodzeniu beda chcieli z ladowarka a ta pocieta :)

Ale kombinuj :good:

mam jeszcze 2 inne tomtomy z taką samą ładowarą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co podales 12V tam gdzie powinno byc 5V :) Wiec raczej nic nie zdzialas

mozesz probowac na gwarancje ale najprawdopodobniej wroci i przy tego rodzaju uszkodzeniu beda chcieli z ladowarka a ta pocieta :)

Ale kombinuj :good:

mam jeszcze 2 inne tomtomy z taką samą ładowarą :decayed:

sprytnie :przebiegly:

:decayed:

a na przyszłość najpierw pomierz wszystko dwa razy, dopiero potem wkładaj kabelki do skrzynki z bezpiecznikami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...