Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] kostki iso opis kolorow przewodów.


oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z radiem chorus w mojej a4 b6 2004 .Poprzedni wlasciciel odcial kable z kostki iso i teraz nie dziala mi podswietlenie radia, nie wlacza sie i nie wyłancza po przekreceniu stacyjki,brak info miedzy zegarami.Moja prosba to zdjecie kostek iso wraz z przewodami , lub opis jaki kolor kabla pod ktory pin z gory dzieki.TOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to następująco:

136L0A-85bf4467c2e664f480c0f41aab9adbb6.jpg

W nawiasach grubości (przekrój) przewodów.

Kostka czarna 8 pin (radio connector III)

1 - brązowy (0,35) - do masy jeśli BOSE

2 - brązowy/szary (0,35) - sygnał w przypadku jeśli jest fabryczny alarm

3 - zielony/niebieski (0,5) - linia diagnostyczna

4 -

5 -

6 -

7 - czerwony/niebieski (2,5) - zasilanie (+) - terminal 30

8 - brązowy (1,5) masa zasilania

Kostka brązowa 8 pin (radio connector II)

1 - brązowy/czarny (1,5) - głośnik prawy tylny (+)

2 - czerwony/zielony (1,5) - głośnik prawy tylny (-)

3 - brązowy/niebieski (1,5) - głośnik prawy przedni (+)

4 - zielony/niebieski (1,5) - głośnik prawy przedni (-)

5 - brązowy/zielony (1,5) - głośnik lewy przedni (+)

6 - niebieski/żółty (1,5) - głośnik lewy przedni (-)

7 - brązowy/żółty (1,5) - głośnik lewy tylny (+)

8 - czerwony/żółty (1,5) - głośnik lewy tylny (-)

Kable do pinów 1,2,7,8 są tylko jeśli mamy tylne głośniki bez systemu aktywnego - bez wzmacniacza w bagażniku.

Dodatkowo jeśli mamy głośnik centralny pod szybą, do pinu 4 i 5 idą od niego kabelki o tych samych kolorach tylko cieńsze - 0,5.

Kostka 10 pin czerwona ( radio connector IV)

1 - szary (0,35) - sygnał wyciszenie z modułu telefonicznego

2 -

3 - zielony (0,35) - mikrofon +

4 - czarny (0,35) - mikrofon -

5 - zielony (0,35) - sygnał niskiej częstotliwości z nawigacji + (jeśli jest navi)

6 - czarny (0,35) - sygnał niskiej częstotliwości z nawigacji - (jeśli jest navi)

7 - szary (0,35) - sygnał kontrolny do nawigacji (jeśłi jest navi)

8 -

9 -

10 -

Kostka 20 pin czarna (radio connector I)

1 - zielony (0,35) - sygnał tył lewy do wzmacniacza

2 - żółty (0,35) - sygnał tył prawy do wzmacniacza, biały (0,35) jeśłi Bose

3 - brązowy (0,35) - masa wyjść linowych do wzmacniacza

4 - szary (0,35) - sygnał przód lewy do wzmacniacza (BOSE)

5 - żółty - sygnał przód prawy do wzmacniacza (BOSE)

6 - biały (0,5) - wzbudzenie wzmacniacza (+12V)

7 - pomarańczowy/purpurowy (0,35) - CAN High

8 -

9 -

10 - brązowy (0,5) - masa do zmieniarki

11 -

12 - pomarańczowy/brązowy (0,35) - CAN Low

13 - pomarańczowy (0,5) - wejście danych ze zmieniarki

14 - różowy (0,5) - wyjście danych do zmieniarki

15 - czarny (0,5) - CD-Clock ze zmieniarki

16 - niebieski (0,5) - stały + do zmieniarki

17 - żółty (0,5) - odłączany + do zmieniarki

18 - brązowy/czarny (0,22) - masa sygnałów ze zmieniarki

19 - biały (0,5) - sygnał ze zmieniarki kanał lewy

20 - czerwony (0,5) - sygnał ze zmieniarki kanał prawy

Są drobne różnice między autami do 22 tygodnia 2004 a po. Przy niezgodnościach pewnie potrzebna będzie data produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz jutro spróbuje to podłączyc :tongue4:[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 00:29_________________________________________________dzisiaj podłączyłem działa podświetlenie radia , nie działa po przekręceniu kluczyka za każdym razem musze załanczac radio ręcznie.podłączyłem według twojego schematu kable can w 7 i 12 pin w kostce iso .musze dodac że moje audi jest z czerwca 2004.nie wyswietla rds.proszę jeszcze o jakąś potpowiedż .dzięki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może licznik nie wie, że jest radio. Trzeba sprawdzić kanał 62 adaptacji licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę się podpiąc pod vaga?.nie działa jeszcze funkcja załanczania ze stacyjki.[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 20:10_________________________________________________Proton dużo już pomogłeś ale odpowiedz mi czy włanczanie radia z stacyjki ma związek z tym że licznik nie widzi radia. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie wiem, ale skoro włączanie podświetlenia działa, to can-y są podpięte, a włączanie po stacyjce jest sterowane can-em, więc może być tak, że skoro licznik jest zaadoptowany 'bez radia', to nie ma informacji do radia, że ma się włączyć.

Poza tym jeśli wyłączysz radio przed wyjęciem kluczyka, to po przekręceniu stacyjki pozostanie ono wyłączone. Włączy się tylko w przypadku, jeśli było włączone w momencie wyjmowania kluczyka ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ,odpisuje dopiero teraz bo nie bylo mnie w domu.Mam pytanie czy wiesz jak były podłączone te radia po 22 tygodniu 2004.Powiedz czy jezeli licznik jest zaadaptowany bez radia to można to zmienic vagiem tak żeby chodiło jak należy. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ,odpisuje dopiero teraz bo nie bylo mnie w domu.Mam pytanie czy wiesz jak były podłączone te radia po 22 tygodniu 2004.Powiedz czy jezeli licznik jest zaadaptowany bez radia to można to zmienic vagiem tak żeby chodiło jak należy. :embarrassed:

Radio jest podłączone tak samo. Jakaś drobna różnica w kolorystyce przewodów była z tego co pamiętam.

Adaptację można zmienić vagiem bez problemu. Pytałem o zawartość kanału 62 adaptacji zegarów, bo tam się właśnie ustawia czy jest radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem A4 B6 z zestawem Audi Soud System mam 3 kostki jedna zasilanie jedna zestaw przedni i głośnik centralny oraz trzecia odpowiedzialna za aktywny tył. Nie było fabrycznego radia więc zamontowałem swoja poczciwą Alpinke głośniki spoiłem przy pomocy specjalnego adaptera i wszystko hula, problem mam z zasilaniem bo na kostce nie ma plusa po stacyjce. Z tego co wiem to chyba fabryczne radio jest sterowane przez CANa. Moje pytanie jest następujące żeby radio wyłączało mi się po wyciągnięciu kluczyka potrzebuje jakiegoś adaptera czy może prościej będzie pociągnąć plusa z jakiegoś innego miejsca. Jeśli tak to gdzie najlepiej szukać takiego plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...