Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bąbelki powietrza na bagnecie oleju - mam się martwić?


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

precyzując temat: zaraz po zgaszeniu silnika (AFN), wyciągając bagnet, na jego końcu, na oleju zauważyłem bąbelki powietrza.

zauważyłem to, ponieważ zaczął mi świrować czujnik temperatury oleju i zobaczyłem na wskaźniku 140 stopni, więc chciałem zobaczyć co z tym olejem.

..ale okazało się że to napewno czujnik jest spieprzony bo rano pokazuje już 60 stopni bez odpalenia, a VAG w 17(Instruments) -> 003 -> pozycja 1 pokazuje wtedy 30

trop co do bąbelków mam taki, że grzebiąc przy silniku mogło dostać się troszeczkę WD-40 do oleju i być może to pieni olej.

pytanie moje brzmi czy bąbelki na bagnecie oleju to objawy jakichś usterek w silniku, bo wydaje mi się to nienaturalne.

jestem na wyjeździe 1700km od domu :/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dzisiaj szukalem problemu w moim aucie gdyz cos mi syczalo pod maska okazalo sie ze przetarl sie waz od klimy i freon uciekal a wracajac do sedna po wyciagnieciu bagnetu i odkreceniu korka wlewu oleju zaraz po zgaszeniu samochodu tez zauwazylem takie male pecherzyki ktorych wczesniej nie zaobserwowalem dodam ze olej mi troche ucieka z uszczelki miski olejowej a plynu chlodnioczego nie ubywa. Czy jest sie czym martwic ? Gdzie zaczac szukac problemu i czy mam sie martwic np peknieta glowica badz uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...