Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć głośnik dwucewkowy


kyniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam wzmacniacz steg qmos 240.1 głośnik boss blx10dvc

głośnik jest dwucewkowy w jaki sposób mam to połączyć szeregowo czy równolegle?

A tak w ogóle czy głośnik nadaje się pod ten wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakąś specyfikację tego głośnika? Jaką rezystancję ma jedna cewka? Jakiej mocy jest głośnik? (oczywiście RMS)

Wzmaczniacz, który posiadasz jest stabilny przy 2 i 4 omach. Jeśli cewka głośnika ma za 2 ohm (zapewne właśnie tyle) to równolegle ich nie połączysz. Szeregowo uzyskasz 4hm więc wzmacniasz popędzi Ci do tych 240W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie szeregowe

Rz = R1 + R2

gdzie:

Rz - rezystancja zastępcza

R1, R2 - opory

Łączenie równoległe

Rz = (R1 x R2) : (R1 + R2)

Możesz sobie sam obliczyć :)

[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 13:32_________________________________________________Ps. jak w systemie równoległym R1 jest takie samo jak R2 to wynik zawsze jest połową danego R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wy panowie.. :chytry: jeśli cewka ma 4 ohm to połącz je równolegle i będziesz miał rezystancję 2 ohm czyli z piecyka 430W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wy panowie.. :chytry: jeśli cewka ma 4 ohm to połącz je równolegle i będziesz miał rezystancję 2 ohm czyli z piecyka 430W

Jedna ma 4 Ohmy z tego co pisze autor a więc nie może podłączyć tak jak piszesz, tylko szeregowo i dostanie tylko 240W!!!

Czytaj dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna cewka ma 4 ohm ale są dwie cewki! Jak połączysz je szeregowo to uzyskasz 8ohm.. i po co? Łaczysz równolegle i masz 2 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiedziałem przy połączeniu równoległym uzyskam 2 ohm Przy 2 ohm wyciągne na wzmaku 430W więc ten głośnik chyba da rady?a może się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze się dowiedziałeś i tak należy podłączyć :) jeśli chodzi o moc to więcej by nie zaszkodziło, ale myślę, ze to zagra :) Generalnie nie znam tego głośnika i nie wiem jak bardzo jest wymagający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc podłączyłem głośnik równolegle i jest ok

mam go w skrzyni bass reflex a może lepiej zagrałby w zamkniętej co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - do wolniejszej muzy z głębszym basem BR. Sam mam 12" w zamkniętej, ale na Twoim miejscu nie zmieniałbym na taką. No chyba, że słuchasz najczęściej szybkiej muzy i głośnik faktycznie się trochę gubi.. ale jakiejś kolosalnej różnicy nie będzie. Kontrola nad głośnikiem w dużej mierze zależy od wzmacniacza - mocniejszy piec + kondensator będzie sobie lepiej radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pozostane przy bass reflex

miał ktoś do czynienia z głośnikiem firmy boss BLX10 DVC bo kupując go trochę się obawiałem co do tej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia testuję głośnik i muszę przyznać że gra całkiem przyzwoicie plecki przyjemnie masuje ,możliwe że przy mocniejszym wzmaku dało by rady z niego więcej wyciągnąć. Więc za całkiem przyzwoitą kasę można mieć w miarę dobrze grający głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...