Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[80 ASB] Czy to prawidłowa praca skrzyni biegów


kamilg.86.86

Rekomendowane odpowiedzi

witam (mam b4 tdi ASB 4biegowy ) jadąc na pierwszych trzech biegach do prędkości 50km/h gdy zdejmę noge z gazu to wrzuca na ''luz'' (obroty spadają do ok 900 )a jak jadę troszkę szybciej na 3lub4biegu to po zdjęciu nogi z gazu auto chamuje silnikiem i przy 50km/h wrzuca na ''luz'' jak prędkość spadnie np. do 30km/h spowrotem noga na gaz i wrażenie jakby cały czas był na biegu ponieważ nie wyczówam załączenia biegu. czy moja skrzynia działa prawidłowo ? jeżdżę tak 2lata odkąd kupiłem auto przejechałem ok 80tyś km i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiam . mam problem ze skrzynią tzn. zdejmuje nogę z hamulca a auto stoi w miejscu po dodaniu gazu obroty wzrastają do ok.2500 stuknięcie i rusza (zrobiło mi się tak dwa razy na zimnym silniku) sprawdziłem olej w skrzyni i było go troszkę za mało więc dolałem ok 150-200ml i od dolewki prodlem znikł (dodam że olej w skrzyni wygląda jak nowy jest czysty i nie śmierdzi spalenizną)ale zauważyłem,że nieraz przy zmianie z 3na4bieg jakby sprzęgło się ślizgneło obroty wzrastają a dopiero po chwili załącza się 4 bieg nie dzieje się to często (zrobiło mi się tak może ze trzy razy) czy to oznacza początek końca skrzyni czy może trzeba zmienić płyn ATF dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana oleju na pewno wyjdzie srkzyni na dobre. ale te objawy oczywiscie nie sa normalne i ciezko okreslic czy akurat wymiana oleju cos pomoze.

na pewno ktos od skrzyn moglby sie temu przyjrzec, a juz na pewno podczas wymiany nalezy dokladnie objerzec miske olejow w skrzyni w poszukiwaniu jakis resztek i opilkow metalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...