Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czujnik G93 -jaki jest jego nr katalogowy?


maudi

Rekomendowane odpowiedzi

Odczytałem ostatnio taki błąd czujnika w skrzyni automatycznej

"300 Transmission Fluid Temp. Sensor G93 No Malfunction INTERMITTENT" ,

dodam że przy dużych mrozach temperatura odczytana z tego czujnika poprzez VAG nigdy nie spadła poniżej 7 st mimo ,że auto stało kilka dni na zewnątrz , czujnik najwyraźniej pada... proszę o pomoc gdzie ten czujnik się znajduje i jaki ma nr katalogowy.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące czujnika temperatury, tym razem chodzi o temp silnika odczytana Vagiem w blokach pomiarowych licznika, nigdy nie spada poniżej 50 stopni :-/, podmieniałem czujnik ale nic to nie zmieniło, chyba nie jest to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8DZTA29xxxx

Niestety, w Etce muszę wpisać cały numer, żeby zobaczyć konkretny model
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 biegowy, a to jego inne oznaczenia AG4 ;01n ; DFK(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o ten chodzi, wpisując w wyszukaj nazwy "czujnik" wysyła mnie do działu "czujniki przy silniku i skrzyni biegów" i pokazuje wskazany czujnik nr 12 jak na obrazku ale jakoś mi on nie pasuje..., większość czujników na obrazku jest niedostępna gdy klikam.

screenhunter01feb022316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jest od temperatury silnika dla kompa i licznika, podmieniałem go już ale nadal w liczniku nie wyświetla mniej niż 50 stopni ;-(, potrzebuje zlokalizować czujnik w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam ale nie umiem Ci pomóc, w Etce takiego czujnika nie znalazłem, w internecie też szukałem cokolwiek na temat gdzie on się znajduje ale nie znalazłem odpowiedzi. Może ktoś inny będzie wiedział... :hi: [br]Dopisany: 02 Luty 2010, 23:33_________________________________________________Co do czujnika temp silnika to może 50stopni to minimalny zakres jego działania. Inaczej mówiąc dla sterownika nie ma znaczenia czy to będzie temperatura 50 czy -5 stopni, parametry pracy silnika pozostają takie same. Może Ecu reaguje dopiero po przekroczeniu przez silnik temperatury 50 stopni i wtedy dopiero zaczyna swą pracę a wszystko co poniżej tej temperatury traktuje tak samo.

Ps. Kurcze a podpinałem dzisiaj Vaga pod swojego, mogłem sprawdzić jak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogłeś sprawdzić... z tym ze ECU u mnie widzi właściwa temperaturę, jak jest -5 to widzi -5, natomiast jak "wejdę" w licznik to w blokach wartości mierzonych widzę temperaturę nie -5 a +50, gdybyś sprawdzał u siebie to sprawdź właśnie w liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogłeś sprawdzić... z tym ze ECU u mnie widzi właściwa temperaturę, jak jest -5 to widzi -5, natomiast jak "wejdę" w licznik to w blokach wartości mierzonych widzę temperaturę nie -5 a +50, gdybyś sprawdzał u siebie to sprawdź właśnie w liczniku...

Ok, sprawdzę ale wydaje mi się, że jest ok. Temperatura na desce jest wyskalowana od 60-120 stopni zatem nie dziwi mnie, że czujnik nie wysyła temperatur poniżej 50 :) Co innego sygnał temp idący do ECU i mówisz, że tam temperatura jest właściwa. Wg mnie wszytko jest w porządku, ale sprawdzę przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za odgrzewanie starego wątku ale maudi poza błędem w sterowniku skrzyni masz jakieś objawy ? Jakbyś mógł zapoznać się z tym wątkiem był bym zobowiązany :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185314.msg2175062#msg2175062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...