Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestawienie się w sądzie, jakie konsekwencje?


Szamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w takim temacie:

Na świadka, który nie stawił się na rozprawie (zapomniał), sąd nałożył 300 zł. grzywny. Czy człowiek ten może skutecznie zawnioskować o uchylenie mu tej kary? Dodam, że osoba ta jest osobą bezrobotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie. Stawienie sie jest obowiazkowe.

Skoro swiadek jest bezrobotny to mogl sie stawic w sadzie,bo i tak nic nie robil...No to teraz ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezrobotny to jest na papierze, poza tym pisałem że zapomniał. :embarrassed:

a nie można na drugiej rozprawie prosić o uchylenie grzywny? podpierając się chociaż argumentem że jest osobą bezrobotną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezrobotny to jest na papierze, poza tym pisałem że zapomniał. :embarrassed:

a nie można na drugiej rozprawie prosić o uchylenie grzywny? podpierając się chociaż argumentem że jest osobą bezrobotną?

To co jest na papierze jest istone. Ten argument jest bezsensowny.

W terminie 7 dni od daty otrzymania postanowienia o nałożeniu grzywny świadem ma prawo usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie, co może być podstawą do umożenia grzywny. (Najlepiej przedstawić właściwe zaświadczenie lekarskie (od lekarza sądowego - w sądzie powiedzą Ci kto nim jest), wtedy sąd jest zobowiązany uchylić karę porządkową.

Na rozprawę jednak świadek ma obowiązek się stawić, jeśli uchyla się od tego sąd może zastosować doprowadzenie świadka.

Ze względu np. na ciężki stan zdrowia, świadek może zostac przesłuchany w miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za argument??

To,ze zapomnial tez nikogo nie usprawiedliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który raz zapomniał :gwizdanie:

bo za pierwszy raz raczej grzywny by nie dostał :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terminie 7 dni od daty otrzymania postanowienia o nałożeniu grzywny świadem ma prawo usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie, co może być podstawą do umożenia grzywny.

czyli tylko w ciągu 7dni trzeba to zrobić, ponieważ na kolejnej rozprawie będzie już za późno? po prostu wymyślić jakiś sensowny powód, a czy sąd bez pokazania kwita potwierdzającego powód nieobecności mimo wszystko może uchylić grzywnę?

Bieniek wiem że to iż zapomniał nikogo nie usprawiedliwia, ale każdemu się przecież może zdarzyć i nie było to celowe! a teraz chodzi po prostu o to żeby jakoś uniknąć tej grzywny

Tomeks pierwszy raz się nie stawił i była to pierwsza rozprawa. też mnie to właśnie dziwi że za pierwsze nie stawienie się sąd już nałożył karę grzywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu wymyślić jakiś sensowny powód, a czy sąd bez pokazania kwita potwierdzającego powód nieobecności mimo wszystko może uchylić grzywnę?

musisz sobie uświadomić,że każdy sędzia,to tępy c**j i ze sprawiedliwością,a tym bardziej politowaniem,niema nic wspólnego,liczą się tylko i wyłącznie procedury :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo za pierwszy raz raczej grzywny by nie dostał :cool1:

Pierwszy raz - nie przeszkadza :cool1:

czyli tylko w ciągu 7dni trzeba to zrobić, ponieważ na kolejnej rozprawie będzie już za późno? po prostu wymyślić jakiś sensowny powód, a czy sąd bez pokazania kwita potwierdzającego powód nieobecności mimo wszystko może uchylić grzywnę?

W terminie 7 dni od daty otrzymania postanowienia o nałożeniu grzywny świadem ma prawo usprawiedliwić swoją nieobecnośc.

To ma być sensowne usprawiedliwienie niemożności stawienia się na rozprawie.

Zaświadczenie lekarskie jak najbardziej - tylko nie licz, że pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu, on wypisze Ci kwitek na karteczce reklamowej Gripexu i to przejdzie :cool1:

Bieniek wiem że to iż zapomniał nikogo nie usprawiedliwia

Dobrze, że rozumiesz.

Tomeks pierwszy raz się nie stawił i była to pierwsza rozprawa. też mnie to właśnie dziwi że za pierwsze nie stawienie się sąd już nałożył karę grzywny

A mnie wcale nie dziwi.

Miałeś się stawić na rozprawie - nie stawiłeś się.

Wszyscy przyszli, nie wiadomo czy np. pokrzywdzony, oskarżony - whatever - nie doginali 300km, żeby przyjechac, nie pobrali wolnego w pracy i bóg wie co jeszcze.

[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 10:55_________________________________________________

musisz sobie uświadomić,że każdy sędzia,to tępy ch***j i ze sprawiedliwością,a tym bardziej politowaniem,niema nic wspólnego,liczą się tylko i wyłącznie procedury :cool1:

Jeszcze brakuje tego, żeby sędzia przymykał oko na wszystko i według własnego uznania mógł stosowac przepisy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Jest wezwanie trzeba sie stawic.Chyba,ze masz konkretny powod to mowisz wczesniej czy cos.A tak to plac i placz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Jest wezwanie trzeba sie stawic.Chyba,ze masz konkretny powod to mowisz wczesniej czy cos.A tak to plac i placz. :good:

Nie mówisz wcześniej, tylko składasz okreslony dokument, albo w terminie 7 dniu od otrzymania postanowienia skladasz wyjasnienia - pisemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to było pierwszy raz, rozumiem jakby to był już któryś raz w tej samej sprawie, poza tym z bezrobotnego nie ściągną żadnych pieniędzy- tylko pewnie dostanie jakieś prace? w zawiadomieniu jest cos w tym stylu:

"... została na Pana nałożona

-kara pieniężna w w kocie 300.00 zł (trzysta zł zero gr)

-inna kara porządkowa"

o co jeszcze chodzi z tą karą porządkowa? [br]Dopisany: 02 Luty 2010, 10:58_________________________________________________

Wszyscy przyszli, nie wiadomo czy np. pokrzywdzony, oskarżony - whatever - nie doginali 300km, żeby przyjechac, nie pobrali wolnego w pracy i bóg wie co jeszcze.

w tym problem że wszyscy świadkowie nie przyszli, a dodam tylko tyle że nie wiem czy w ogóle któryś przyszedł,

"pokrzywdzony" ma mniej więcej do sądu tyle co ja.

poza tym nie wiem czy go można tak nazwać bo to on jechał pijany samochodem (prawie 2 promile) jemu zabrali prawo jazdy i poszedł z tym jeszcze do sądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to było pierwszy raz, rozumiem jakby to był już któryś raz w tej samej sprawie

Nic nie rozumiesz.. A co to jest ?

Będziesz sobie wybierał kiedy i gdzie masz się stawić ?

_________________________________________________

Zadzwoń sobie do sądu i wszystko Ci wyjaśnią :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Jest wezwanie trzeba sie stawic.Chyba,ze masz konkretny powod to mowisz wczesniej czy cos.A tak to plac i placz. :good:

Nie mówisz wcześniej, tylko składasz okreslony dokument, albo w terminie 7 dniu od otrzymania postanowienia skladasz wyjasnienia - pisemnie.

Dokladnie to mialem na mysli :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...