Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Świst powietrza z rury wydechowej ?


Szouek

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Chciałbym zapytać czy świst po odpaleniu samochodu z rury wydechowej (takie jakby wypuszczanie powietrza rura) to normalna reakcja mojego samochodu ? Nie jest to specjalnie głośne, ale chciałem zapytać bo może trzeba będzie coś naprawić, jakie mogą być przyczyny ?

W nast. tygodniu szykuje się wymiana rozrządu, filtrów i płynów... Przy okazji tego tematu może zapytam o jeszcze jedno.

Płyn ze spryskiwaczy tryska jakby mu się nie chciało do tego tylko z prawego kanału... niby nic tam nie zamarzło i uzupełniłem go do pełna, ale to nic nie dało... jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy świst po odpaleniu samochodu z rury wydechowej (takie jakby wypuszczanie powietrza rura) to normalna reakcja mojego samochodu ? Nie jest to specjalnie głośne, ale chciałem zapytać bo może trzeba będzie coś naprawić, jakie mogą być przyczyny ?

Możliwe ze masz wycięty katalizator :tongue4:

W nast. tygodniu szykuje się wymiana rozrządu, filtrów i płynów... Przy okazji tego tematu może zapytam o jeszcze jedno.

Płyn ze spryskiwaczy tryska jakby mu się nie chciało do tego tylko z prawego kanału... niby nic tam nie zamarzło i uzupełniłem go do pełna, ale to nic nie dało... jakieś pomysły ?

Przytkany wylot może być, spróbuj przepchac igłą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator na swoim miejscu, sprawdziłem... z wylotem sprawdzę, dzięki, że ktoś się odezwał :)[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 10:06_________________________________________________Wylotki byly zatkane :) wszystko poustawiane i fyrta... ale te świszczenie dalej jest... może to turbina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator na swoim miejscu, sprawdziłem...

To że puszka katalizatora jest pod maską nie znaczy że sam katalizator tam jest :wink4:

Świst o którym mówisz to nic dziwnego w silnikach turbodoładowanych, po prostu słyszysz wirnik turbiny i powietrze przepływające przez układ wydechowy.

btw O jaki silnik pytasz bo w profilu masz AFN a w temacie AFF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze posłuchać innego silniku bo niwe mam pojęcia jak działają turbiny :P

Teraz mnie zaskoczyles.. Najprostsza rzecz jaka moze byc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak około 70tyś obrotów na minutę czy mi się wydaje :mysli: Świst to normalka a jak kupiłeś auto od handlarza totalnego to mógł i kata wyciąć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, niektore kreca sie nawet do 200k obr/min. Nie wiem jak w tym przypadku, ale zapierdzielaja rowno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...