Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Czujnik spalania stukowego... wymiana..


sajmon8526

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim.

Jak byłem na kompie zeby mi sprawdzili auto wyskoczyl im bład czujnika spalania stukowego którego nie mogli skasowac.Znalazłem przyczyne.Otóz przewód od czujnika spalania stukowego był przeciety.Nie wiem jak ktoś był taki zdolny zeby to zrobić.Na szczescie został uszkodzony w takim miejscu w którym miałem jeszcze szanse go połączyć.Naprawiałem go.Od nowa połączyłem przewody i ten jeden przewód ekranowy.I pytanie mam teraz do was panowie.Jak myślicie czy jeździc na tym?bo wszystko jest wporzadku z autkiem.a jutro chce zostawic auto u mechanika zeby zwalił mi kolektor dolotowy bo mi płyn ucieka i pod kolektorem sie osadza.I nie wem.Czy wymienic ten czujnik prz okzaji? jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz jeszcze raz pod kompa i sprawdż czy wywala ci ten sam błąd,jeżeli nie to znaczy że czujnik jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sygnał z czujnika spalania stukowego charakteryzuje się wysoką częstotliwością (ponad 25 kHz), co wymusza zastosowanie przewodów ekranowanych. Każdy czujnik spalania stukowego jest w sposób ciągły sprawdzany przez sterownik silnika ECU. W momencie wystąpienia uszkodzenia (brak sygnału lub nieprawidłowy sygnał) następuje zapisanie kodu usterki w pamięci diagnostycznej komputera z jednoczesnym opóźnieniem, KWZ, co za tym idzie zmniejszenie mocy silnika i zwiększenie zużycia paliwa. Moim zdaniem jeśli przewód czujnika został uszkodzony powinien zostać wymieniony czujnik spalania stukowego na nowy i dokręcony odpowiednim momentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...