Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 Avant 00'] Zamiana Audio Noki na Bose?


Cilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań na temat takiej zamiany..

na początek kilka faktów:

Mam radio Concert II (siedzi na emulatorze) - zamiast starego chorusa

przód 13'' i gwistki ori noki podłączone bezpośrednio do radia

tył 16'' noki podłączone do wzmacniacza przy subie (pewny nie jestem ale tak sądzę)

bagażnik z subem też noki

a zakupiłem cały (chyba) komplet BOSE:

6 głośników + sub + wzmacniacz

a więc czy trzeba ciągnąć nową instalację (przednie głośniki zasilane będą z wzmacniacza, podobno są wogóle inne kable)?

czy gwizdki różnią się czymś bo niewiem czy warto przekładać?

czym różnią się suby bo głośniki to widać :cheesy:

co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem zamiany??

powiedzcie jak zdjąć tylny boczek w bagażniku aby jakiś plastików czy zaczepów nie pourywać bo pewnie jak się wie to rozebrać pestka ale jak na siłe to może być problem, wiem jak zakładałem relingi i miałem sciągnąć podsufitkę.

Pozdrawiam fachmanów od :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem zamiany??

będzie trzeba użyć potem vag-coma i przekodować "co nieco"

powiedzcie jak zdjąć tylny boczek w bagażniku aby jakiś plastików czy zaczepów

no ja musiałem użyć nieco siły (zły właściwie byłem już, że mi bok nie schodzie), więc szarpnąłem i voila !

Zdjałem plastik :grin: - tam są takie zaczepy, które dość mocno trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Podtrzymuje reszte pytań i czy znajdzie się ktoś kto potrafi podać parametry standardowego zestawu NOKI i BOSE z lat 99-00?

czy jak przekoduje radio na bose to końcówki odpowiadające za przód zostaną wyłączone?

bo chyba w bose wszystkie głośniki idą przez wzmacniacz..[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2007, 19:37 _________________________________________________Kolejne pytanie, potraebuje numer cześci tej dużej brązowej kostki wchodzącej do wzmacniacza ponieważ u mnie w WV bo Audi nie ma nie potrafią jej namiezyć i proponują kompl. instalację do bose za ponad tysiąc - chłopakom chyba sufit na głowę spadł .. :polew:

kostka pewnie bedzie kosztowała 20zł..

Więc proszę o pomoc, może ktoś ma etkę lepiej opanowaną od nich lub zerknie u siebie na numer na wtyczce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki w radiu moga pracować ale i tak nie sa podłaczone wszystko zasila subwoofer bose sa w nim 2 wzmacniacze jeden do samego głosnika basowego a drugi do głośników w przednich i tylnik drzwiach. Jeśli chodzi o przeróbke niema problemu mam tak zrobione u siebie i gra rewelwcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bOSE] mam pytanie, co może być przyczyną syczenia/buczenia w głośnikach gdy radio poda zasilanie na wzmachol ale jest vol 0 reaguje nawet na dodanie gazu, otwieranie i zamykanie drzwi (jak zapala się i gaśnie światło wnętrza)

Odłączane były nawet wszystkie sygnały z radia aby to wykluczyć, potem wywaliłem emulator ponieważ podaje on napięcie już po przekręceniu kluczyka i syczy przed włączeniem radia potem syczało dopiero jak radio się włączy a na koniec podpiełem stare Symphony ale nadal to samo

aha jak zmienić kodowanie w Concert II na bose?

Przeczytałem wszystkie wiadomości na ten temat i coś nie banga, tzn w Symphony dałem rade za pierwszym razem ale w nowym niestety, czy aby kody są poprawne?? czy nie ma możliwości bo w kodach w wyboże auta jest tylko a4 B6?

Ponieważ na starym wzmacholu nawet jak wsadziłem głośniki bose (sub+tył ciągnął wzmachol a przód radio) dzwięk był przyjemny a jak podłączył mi wzmachol bose to dzwięk jest owszem lepszy czysty ale jest za głośno już na skali ok 10 jest tak głośno jak wtedy na 25??

czy kodowanie w radiu nie zmienia sygnału na wzmacniacz bo on jest czulszy??

co jest żle zrobione i gdzie jest zonk?

Pomocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...