Jump to content
IGNORED

[B5 Avant 00'] Zamiana Audio Noki na Bose?

Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań na temat takiej zamiany..

na początek kilka faktów:

Mam radio Concert II (siedzi na emulatorze) - zamiast starego chorusa

przód 13'' i gwistki ori noki podłączone bezpośrednio do radia

tył 16'' noki podłączone do wzmacniacza przy subie (pewny nie jestem ale tak sądzę)

bagażnik z subem też noki

a zakupiłem cały (chyba) komplet BOSE:

6 głośników + sub + wzmacniacz

a więc czy trzeba ciągnąć nową instalację (przednie głośniki zasilane będą z wzmacniacza, podobno są wogóle inne kable)?

czy gwizdki różnią się czymś bo niewiem czy warto przekładać?

czym różnią się suby bo głośniki to widać :cheesy:

co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem zamiany??

powiedzcie jak zdjąć tylny boczek w bagażniku aby jakiś plastików czy zaczepów nie pourywać bo pewnie jak się wie to rozebrać pestka ale jak na siłe to może być problem, wiem jak zakładałem relingi i miałem sciągnąć podsufitkę.

Pozdrawiam fachmanów od :a4fan:

co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem zamiany??

będzie trzeba użyć potem vag-coma i przekodować "co nieco"

powiedzcie jak zdjąć tylny boczek w bagażniku aby jakiś plastików czy zaczepów

no ja musiałem użyć nieco siły (zły właściwie byłem już, że mi bok nie schodzie), więc szarpnąłem i voila !

Zdjałem plastik :grin: - tam są takie zaczepy, które dość mocno trzymają.

Dzięki !

Podtrzymuje reszte pytań i czy znajdzie się ktoś kto potrafi podać parametry standardowego zestawu NOKI i BOSE z lat 99-00?

czy jak przekoduje radio na bose to końcówki odpowiadające za przód zostaną wyłączone?

bo chyba w bose wszystkie głośniki idą przez wzmacniacz..[br]Dopisany: 16 Czerwiec 2007, 19:37 _________________________________________________Kolejne pytanie, potraebuje numer cześci tej dużej brązowej kostki wchodzącej do wzmacniacza ponieważ u mnie w WV bo Audi nie ma nie potrafią jej namiezyć i proponują kompl. instalację do bose za ponad tysiąc - chłopakom chyba sufit na głowę spadł .. :polew:

kostka pewnie bedzie kosztowała 20zł..

Więc proszę o pomoc, może ktoś ma etkę lepiej opanowaną od nich lub zerknie u siebie na numer na wtyczce..

Końcówki w radiu moga pracować ale i tak nie sa podłaczone wszystko zasila subwoofer bose sa w nim 2 wzmacniacze jeden do samego głosnika basowego a drugi do głośników w przednich i tylnik drzwiach. Jeśli chodzi o przeróbke niema problemu mam tak zrobione u siebie i gra rewelwcyjnie

[bOSE] mam pytanie, co może być przyczyną syczenia/buczenia w głośnikach gdy radio poda zasilanie na wzmachol ale jest vol 0 reaguje nawet na dodanie gazu, otwieranie i zamykanie drzwi (jak zapala się i gaśnie światło wnętrza)

Odłączane były nawet wszystkie sygnały z radia aby to wykluczyć, potem wywaliłem emulator ponieważ podaje on napięcie już po przekręceniu kluczyka i syczy przed włączeniem radia potem syczało dopiero jak radio się włączy a na koniec podpiełem stare Symphony ale nadal to samo

aha jak zmienić kodowanie w Concert II na bose?

Przeczytałem wszystkie wiadomości na ten temat i coś nie banga, tzn w Symphony dałem rade za pierwszym razem ale w nowym niestety, czy aby kody są poprawne?? czy nie ma możliwości bo w kodach w wyboże auta jest tylko a4 B6?

Ponieważ na starym wzmacholu nawet jak wsadziłem głośniki bose (sub+tył ciągnął wzmachol a przód radio) dzwięk był przyjemny a jak podłączył mi wzmachol bose to dzwięk jest owszem lepszy czysty ale jest za głośno już na skali ok 10 jest tak głośno jak wtedy na 25??

czy kodowanie w radiu nie zmienia sygnału na wzmacniacz bo on jest czulszy??

co jest żle zrobione i gdzie jest zonk?

Pomocy..