Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Telepie silnikiem- Problem z mocą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było.

Mam następujący problem z moim audi 2.5tdi... otóż dzieje się coś takiego... kiedy dodaję gazu stopniowo tak do oporu wszystko jest OK, ale kiedy raptownie wcisnę pedał w podłogę wskazówka owszem skoczy do 5tyś obrotów potem spadnie do 4tyś silnik zaczyna dziwnie pracować, słychać jakby coś się ślizgało, przez chwilę pracuje nie równo a wolnych obrotach i czuć spalony olej nie wspominając już o czarnej chmurze dymu za samochodem... z tego co udało mi się zobaczyć to nie ma na turbinie żadnych śladów oleju więc raczej nie puszcza, za to prawy IC jest mokry z góry jak i od dołu. Dodam też że kupiłem to autko z zapchaną odmą którą starannie wyczyściłem (jakieś 8 miesięcy temu) ale nic wcześniej się nie działo poza dymieniem które ustąpiło po jej wyczyszczeniu. Niedawno miałem lekką stłuczkę i po odebraniu samochodu z warsztatu.. wydaje i się że ten "fachowiec" przykręcił mi osłonę silnika blachowkrętami do metalowej rury łączącej oba IC.

Tak dla pewności dodam jeszcze że przy gwałtownym dodaniu gazu kiegy motorek wkręca się na wyrzsze obrotu auto traci moc.... przy delikatniejszym jego dodaniu rozpędza się normalnie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną... czyżby to był olej w IC który nagromadził się tam podczas jazdy z zapchaną odmą a teraz daje o sobie znać?

PROSZĘ o pomoc[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 23:44_________________________________________________fachowiec sprawdził powierzchownie turbo i powiedział że raczej problem nie leży w nim. Podpięcie pod VAGa pokazało błąd turbiny i przepływomierza...

Opublikowano

wyczyść IC a przepływka to swoją drogą

Opublikowano
  • Autor

dziś sprawdziłem odmę... była zapchana więc przeczyściłem. Zastanawiam się czy przyczyną moich problemów nie jest przypadkiem zasyfiony katalizator bo przy gwałtownym wciśnięciu gazy aż w podłogę kiedy obroty dojdą już do max wartości co s tak jakby "hamowało" silnik.... czyżby to były cofające się spaliny???

Opublikowano

pierwsze co jak kupiłem auto to wywaliłem katalizator i ty zrób to jak najszybciej (pamiętaj za flaki z kata dostaniesz ok 300zł)

Opublikowano
  • Autor

tak dla wszelkiej pewności piszę... powyżej 4 tyś obrotów... objawy: spadek obrotów, telepanie motorem i sadza z tyłu. czarno!!!

Wybacz że tyle razy to powtarzam ale chcę jak najlepiej opisać sytuację

Opublikowano

wywalaj tego kata, wyczyść IC i bedziesz widział co sie dzieje dalej

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wybebeszyłem kata i nie wydaje się być jakoś szczególnie zapchany... a w rurze łączącej oba IC iest olej :confused4:[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 07:23_________________________________________________Przyczyną wszystkich problemów były 3 dziórki w rórze łączącej oba IC. Otwory zaspawane i problem zniknął. Za to na nieszczęście pojawił się jakiś dziwny dźwięk tak jakby z turbo. Przy przyspieszaniu kiedy złącza się turbina i zaczyna gwizdać słychać przez chwilę tak jakby dodatkowy gwizd świst czy coś w tym stylu.... co to może być???

Opublikowano

brak katalizatora i w puszcze tej powstaje taki dżwięk mam tak u siebie.

Opublikowano

Wybebeszyłem kata i nie wydaje się być jakoś szczególnie zapchany... a w rurze łączącej oba IC iest olej :confused4:[br]Dopisany: 26 Luty 2010, 07:23_________________________________________________Przyczyną wszystkich problemów były 3 dziórki w rórze łączącej oba IC. Otwory zaspawane i problem zniknął. Za to na nieszczęście pojawił się jakiś dziwny dźwięk tak jakby z turbo. Przy przyspieszaniu kiedy złącza się turbina i zaczyna gwizdać słychać przez chwilę tak jakby dodatkowy gwizd świst czy coś w tym stylu.... co to może być???

witaj, a co spowodowało te dziurki, korozja???? czy mechaniczne uszkodzenie,.

Opublikowano
  • Autor

Kretyn w warsztacie przykręcił mi do niej hokej na blachowkręty :kox:[br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 19:55_________________________________________________ten dziwny dźwięk to na pewno przez pusty kat??????? :mysli:

Opublikowano

Kretyn w warsztacie przykręcił mi do niej hokej na blachowkręty :kox:[br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 19:55_________________________________________________ten dziwny dźwięk to na pewno przez pusty kat??????? :mysli:

:wallbash: ,masakra co za typ

a ten dzwięk to turbinke teraz bardziej słychać bez kata - przerabiałem to

Opublikowano
  • Autor

na 100% turbo? ten dźwięk w zasadzie to bardzo przypomina "głos" małego autka z silniczkiem elektrycznym. słychać to chwilę po tym jak zacznie gwizdać turbinka

Opublikowano

na 100% turbo? ten dźwięk w zasadzie to bardzo przypomina "głos" małego autka z silniczkiem elektrycznym. słychać to chwilę po tym jak zacznie gwizdać turbinka

u mnie też zaczęło głośniej swistać po wycince kata i sie już martwiłem że mam turbo na wysraniu, ale wszystko jest ok

ciężko to tak ocenić, trzeba by było to posłuchać

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.