Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Problem z ABS-em i migający wykrzyknik


Galec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ostatnio wymieniłem w aucie tylne klocki tarcze i łożyska i wszystko było by super gdyby nie to że po wymianie zaczął wariować ABS. Przy końcowej fazie hamowania było czuć kopanie w pedał a po ruszeniu zapalała się lampka od ABS-u. Podłączyłem VAG-a sczytałem błędy i winnym okazał się tylny czujnik pewnie trzeba go będzie poprawić ale zanim umówiłem się do mechanika na poprawkę po wymianie podczas któregoś hamowania rozległo się w aucie złowrogie potrójne pikanie :blink: i do tego cały czas zaczął migać czerwony wykrzyknik. Po kolejnym Vagowaniu auta wyszły takie o to błędy:

00290 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Left (G46)

35-00 - -

01203 - Electrical Connection between ABS and Instrument Cluster

03-10 - No Signal - Intermittent

Moje pytanie tyczy się drugiego o co kaman?? czy to znaczy że gdzieś się jakiś kabelek odczepił urwał??i nie ma styku. Dodam że jak wyłączę silnik to potem nie ma tego wykrzyknika ale jak mu się zachce to się znowu zapala i tak raz jest a raz go nie ma ze znaczną tendencją to zwiększania częstotliwości występowania. Po za tym auto normalnie hamuje i nic złego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd to czujnik obrotu tylnego lewego koła, a drugi to że sporadycznie brak komunikacji między tym czujnikiem a komputerem pokładowym.

Nie doczytałem do końca, co do tego że jak wyłączysz zapłon to błąd się skasuje to jest to spowodowane faktem że resetujesz komputer, ale błąd zostaje. Mam ten sam problem i na tyle na ile się już zdążyłem oczytać to czasami wystarczy przeczyszczenie czujnika (bez zdejmowania gumki tylko odchylić), czasami jakiś przewód nie styka jak mówisz a czasami musisz po prostu wymienić czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...