Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Pompa wspomagania - wycie jak dzikie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Było parę wątków o wspomaganiu ale nie rozwiały moich wątpliwości.

1. Wyje jak dzika co może być powodem poza niskim poziomem płynu lub przepracowanym płynem?

2. Pieni się jak wściekły - zapowietrzony czy co??

Jest też pewne dziwne zjawisko związane z poziomem płynu. Raz jest niski a raz powyżej max i to pomimo, że nie nie dolewałem - o co chodzi.

Czasem sobie plunie płynem ale tylko po dłuższej jeździe ( i to też nie zawsze), koło pompy jest mokro ale plamkę nie zostawiam zawsze.

Zna może ktoś jakiś warsztat który bez oporów zajmie się naprawą pompy bo mó mechanik z niewiadomych mi powodów nie chce mi pomóc. Chodzi mi o Wrocław i okolice.

A tak wogóle czym grozi na dłuższą metę jazda z uwaloną pompą?

Dzięki i pozdrawiam

:a4fan::bicz:

Opublikowano

Najpierw wymień płyn, wtedy będzie wiadomo czy to nie wina starego płynu

Opublikowano

Wymien plyn kup litre Febi zielony mineralny koszt 21zl, pieni sie dlatego ze masz uklad zapowietrzony, moze ci sie to dziac przez to ze plyn jest juz wychodzony. Wymiana plynu nie jest skomplikowana mozesz to zrobic sam, na forum jest opis wystarczy poszukac, koszty niewielkie, a przynajmniej bedziesz mial pewnosc. To ze podnosi sie poziom plynu to normalne na zimny sliniku bedziesz mial mniej a na cieplym poziom sie podniesie.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie wróciłem od mechaniora i po wstępnych oględzinach pod samochodem widać, że cieknie z pompy ale nie od uszczelniacza. Czy gdzieś na pompie jest może jakiś zawór "bezpieczeństwa" i gdy jest duże ciśnienie to sobie tamtędy plunie? To by tłumaczyło, że czasem pod autem jest plama a czasem nie.

Opublikowano

Z pompy nie powinno nic cieknac, moze wymiana plynu pomoze

Opublikowano

Nie wiem czy Cię zmartwię czy nie ale w mojej poprzdniej Auiczce z silnikiem AHU 98 rok miałem ten sam problem.... kupiłem po regenreacji pompe i po sprawie....

Opublikowano

W pompach sa takie otworki, nie wiem dokładnie o co chodzi ale słyszałem że jak z niego cieknie to pompa jest do wymiany

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy Cię zmartwię czy nie ale w mojej poprzdniej Auiczce z silnikiem AHU 98 rok miałem ten sam problem.... kupiłem po regenreacji pompe i po sprawie....

Wcale się nie martwię tylko trochę dziwniesię zachowuje.

Szukam pompy ale jakoś to nie takie łatwe (głównie z braku czasu ) ale jak sie upre to dostane.

Jeden problem jeszcze sprawdziłem w etce jaki numer muszę szukać i trochę zgłupiałem w katalogu są dwa numery do pomp:

1. 8D0 145 156 K - 110 BAR

2. 8D0 145 155 qx - 100 BAR

|Która jest dobra? Jeżeli kupę od kogoś samą pompę to jakie elementy powinienem jeszcze dokupić ( uszczelki, śrubki, podkładki itp.)

:a4fan:

Czy ktoś mądry moze mi podpowiedzić ktorą pompę mam szukać?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.